Kapat
YouTube Ambiyans Modu Açma Nasıl Yapılır?
İnternet 0

YouTube Ambiyans Modu Açma Nasıl Yapılır?

YouTube’un kısa süre önce kullanıma sunduğu ambiyans modunu duydunuz mu? YouTube ambiyans modu açma nasıl yapılır işte cevabı!

Google’ın popüler çevrimiçi video platformu YouTube, son yıllarda akıllı televizyonlarda sıkça karşılaştığımız ambiyans modunu telefon ve bilgisayarlara getirdi. Yeni ambiyans modu özelliği sayesinde videolar artık çok daha şık ve dikkat çekici. Peki, YouTube’un yeni ambiyans modu özelliği nasıl aktifleştirilir? İşte cevabı!

YouTube Ambiyans Modu Açma Nasıl Yapılır?

YouTube’un yeni ambiyans modu özelliği, video içerisindeki renkleri tanıyarak bu renkleri oynatıcının çevresine yumuşak biçimde yansıtır. Dinamik olarak çalışan özellik ile renkler sahnelere göre sürekli değişir. Bu sayede kullanıcıya sonsuz içerik deneyimi sunulması hedeflenir. İçerikleri izlemeyi daha sürükleyici hale getiren bu özellik, doğası gereği sadece karanlık modda çalışmaktadır.

Masaüstü

  1. YouTube’a giderek izlemek istediğiniz videoyu açın.
  2. İmlecinizi videonun üzerine getirin ve sağ altta bulunan ayarlar simgesine tıklayın.
  3. Açılan seçenekler arasından Ambiyans moduna tıklayın.
  4. Ambiyans modunun sağ tarafında bulunan ayar düğmesini etkinleştirerek özelliği kullanabilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.
  5. İşte bu kadar!

Mobil

  1. YouTube uygulamasına giderek izlemek istediğiniz videoyu açın.
  2. Video oynatıcısına dokunun ve sağ üstte bulunan ayarlar simgesine dokunun.
  3. Açılan seçeneklerden ambiyans modunu etkinleştirin ya da devre dışı bırakın.
  4. İşte bu kadar!

Ambiyans modu özelliği şimdilik indirilen ve sinema moduna izlenen videolarda çalışmamaktadır. Peki siz YouTube’un yeni ambiyans özelliğini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir