Kapat
Apple Pencil ile Uyumlu iPad'ler Hangileri?
iOS 0

Apple Pencil ile Uyumlu iPad’ler Hangileri?

iPad’inizin hangi Apple Pencil ile uyumlu olduğunu bilmiyor musunuz? Apple Pencil ile uyumlu iPad’ler hangileri? İşte cevabı!

ABD’li teknoloji devi Apple’ın gözde tabletleri iPad’ler, Apple Pencil ile hiç olmadığı kadar kullanışlı olabiliyor. Dijital çizimler yapmak, not almak ve sayfalar arasında kolayca geçiş yapmak Apple Pencil ile mümkün. Tablet dünyasının en gelişmiş kalemlerinden Apple Pencil ile uyumlu iPad’ler hangileri? İşte cevabı!

Apple Pencil ile Uyumlu iPad’ler Hangileri?

Apple Pencil 1 ve 2 Arasındaki Fark Nedir?

Pek çok teknoloji ürünü gibi Apple Pencil de gelişmeye ve değişmeye açık bir üründür. Apple, Apple Pencil 1 ile piyasaya güzel bir çıkış yapmış ve tablet dünyası için özellikle de iPad’ler için önemli bir gelişmeye imza atmıştır. Apple Pencil 1, tamamen yuvarlak yapıda parlak beyaz plastikten üretilmiş bir kalemdir. Arka tarafında bulunan kapağın içerisine gizlenen Lightning konektörü ile kaleminizi tabletinizin şarj portuna bağlayarak şarj edebilirsiniz.

Apple Pencil 2 ise bir önceki modelde yaşanan masadan düşme sorunlarının önüne geçmek için köşeli yapıda hazırlanmıştır. iPad’lerin üzerinde bulunan manyetik aparata bağlanabilen Apple Pencil 2, kaybolmanın da önüne geçmektedir. Apple Pencil 1 ile 2 modellerini birbirinden ayıran bir diğer önemli fark ise Double-Tap özelliğidir. Son Apple Pencil ile kullanıma sunulan bu özellik sayesinde kalemi iki kere sıkarak son kaldığınız araca dönebilir ya da silgi ile mevcut araç arasında geçiş yapabilirsiniz. Çift Dokunma’nın çalışma şekli iPad’inizin Ayarlar uygulamasından değiştirilebilir.

Hangi iPad’ler Hangi Apple Pencil ile Uyumludur?

Apple Pencil 1 ve Apple Pencil 2 modellerinin uyumlu oldukları tablet modelleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle tabletinize uygun Apple Pencil modelini satın almak son derece önemlidir. Peki hangi iPad hangi Apple Pencil ile uyumlu? İşte cevabı!

iPad mini (6. nesil), iPad Air (4. nesil ve sonraki modeller), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil ve sonraki modeller) ve iPad Pro 11 inç (1. nesil ve sonraki modeller) Apple Pencil 2 ile uyumlu ürünler arasında yer almaktadır.

iPad mini (5. nesil), iPad (6., 7., 8. ve 9. nesil), iPad (10. nesil), iPad Air (3. nesil), iPad Pro 12,9 inç (1. ve 2. nesil), iPad Pro (10,5 inç) ve iPad Pro (9,7 inç) ise Apple Pencil 1 ile uyumlu ürünler arasında yer almaktadır. Eğer bir iPad (10. nesil) sahibiyseniz Apple Pencil’inizi şarj etmek USB-C – Apple Pencil Adaptörü satın almanız gerektiğini unutmayın.

iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad (5. nesil), iPad Air (1. nesil) ve iPad Air 2 modelleri hiçbir Apple Pencil ile uyumlu değildir. Eğer bu tabletlerden birisine sahipseniz Apple Pencil’i kullanmanız maalesef mümkün değil.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir