Kapat
Yenilenmiş Telefon Alınır Mı?
Mobil 0

Yenilenmiş Telefon Alınır Mı?

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz yenilenmiş telefon nedir? Yenilenmiş telefon alınır mı? İşte herkesin merak ettiği o sorunun cevabı!

Akıllı telefon dünyasında son dönemin popüler konularından bir tanesi de pek çok kişinin adını yeni yeni duyduğu yenilenmiş telefonlar. Artan maliyetler ve zorlu ekonomik şartlar neticesinde popülerlik kazanan yenilenmiş telefonlar ne? Bazı parçaları yenisiyle değiştirilerek satışa sunulan yenilenmiş telefonlar satın alınmalı mı? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı rehberimizde!

Refurbished Telefon Nedir?

Yurt dışında Refurbished telefon olarak geçen ve oldukça yaygın olan cihazlar, ülkemizde Türkçe ismi ile yenilenmiş telefon olarak anılıyor. Yenilenmiş telefonlar, kullanılmış ikinci el telefonların toplanarak tamir edilmesinden ve gerekli testler yapıldıktan sonra tekrar satışa sunulmasından oluşuyor. Bu telefonlar tüketicilerin mağdur olmaması için kapsamlı kontrollerden geçiyor ve sorunsuz olduğundan emin olunduktan sonra satışa sunuluyor.

Yenilenmiş Telefon Alınır Mı?

Son dönemde oldukça popüler olan yenilenmiş telefonlar, pek çok mağaza ve firma tarafından satılıyor. Bu telefonların reklamlarının artması ile birlikte toplumda geniş yankı bulan yenilenmiş telefonlar artık hiç olmadığı kadar popüler. Ülkemiz için yeni bir konu olan yenilenmiş ürünler elbette insanların kafasında soru işareti oluşturuyor. Bu soru işaretlerinden ilki ise yenilenmiş telefon alınır mı sorusu oluyor. Peki, yenilenmiş telefon alınır mı?

Yenilenmiş telefon almak için nedenler:

  1. Yenilenmiş telefonların fiyatları sıfır ürün fiyatından daha uygundur.
  2. İkinci el ürünlerin aksine yenilenmiş ürünler genellikle 1 yıl garantili satılır.
  3. İkinci el telefonların aksine kontrolleri kapsamlı olarak profesyonel kişilerce yapılmıştır, bu nedenle çalışmayan aksamı bulunmaz.
  4. İnternetten bir yenilenmiş telefon alıyorsanız 2015 Tüketici Hakları Yasası ile belirlenen tüketici haklarına sahip olursunuz. Telefonunuz vadedilen gibi değilse başvurabileceğiniz resmi bir kurum bulunmaktadır.

Yenilenmiş telefon almamak için nedenler:

  1. Yenilenmiş telefonların fiyatları sıfır ürün fiyatından daha uygundur ancak ikinci el fiyatından daha pahalıdır.
  2. Yenilenmiş telefonların orijinal kutusu ve aksesuarları olmayabilir.
  3. Telefonunuza sigorta yaptırmak istiyorsanız bu sıfır telefonlardan daha zor olabilir.

Yenilenmiş telefonların yıpranmış parçaları yenileri ile değiştirilerek kullanıcılara sorunsuz bir akıllı telefon sunmak hedefleniyor. Yenilenmiş telefon alınır mı sorusu hala tartışılmaya devam etse de her ürünün bir alıcısı olduğunu unutmamak gerekli. Her kullanıcı avantajları ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak kendi değerlendirmesini yapabilir. Peki sizce yenilenmiş telefon alınır mı? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir