Kapat
Nokia Streaming Stick 800 Tanıtıldı
Haberler 0

Nokia Streaming Stick 800 Tanıtıldı

Nokia’nın sıradan televizyonlara akıllı TV özelliği kazandıran yeni ürünü Nokia Streaming Stick 800 tanıtıldı! İşte o ürünün özellikleri ve fiyatı!

Geleneksel televizyonlara akıllı TV özelliği kazandıran aparatlar pek çok Çinli firmadan sonra şimdi de Nokia’nın dikkatini çekmişe benziyor. Köklü telefon üreticisi Nokia, yeni bir sayfa açtığı teknoloji dünyasında akıllı telefonların yanı sıra Android TV ürünlerine de yer veriyor. Nokia’nın bu yoldaki ilk ürünü ise Nokia Streaming Stick 800 oluyor. İşte şirketin yeni Android TV ürünü hakkında bilmeniz gerekenler!

Nokia Streaming Stick 800 Tanıtıldı

HMD Global çatısı altında faaliyet gösteren akıllı telefon üreticisi Nokia, telefon dünyasının yanı sıra Android TV dünyasında da çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda ilk Android TV cihazı Streaming Box 8000 ile kullanıcıların karşısına çıkan şirket, şimdi de yeni bir Android TV çubuğunu duyurdu. Streaming Stick 800 model ismine sahip Android TV çubuğu, Box 8000 ile benzer özelliklere sahip olsa da elbette ikisi arasında ayırt edici farklar mevcut.

StreamView tarafından Nokia lisansı ile üretilen Streaming Stick 800, Android 11 TV işletim sistemi ile geliyor. Amlogic S805X2 işlemcisi ve Mali-G31 MP2 grafik birimi ile gelen cihaz, Chromecast’i destekliyor. 1GB RAM’den güç alan üründe 8 GB dahili depolama alanı sunuluyor. Bağlantı seçenekleri olarak ise 2.4 Ghz ile 5 GHz kanalında Wi-Fi ve Bluetooth desteği mevcut. Böylece cihaza oyun kontrolcüsü bağlamak da mümkün.

Maksimum 1080p çözünürlük sunan Nokia’nın yeni ürünü 60 Euro fiyat etiketi ile Avrupa’daki yerini almış durumda. Peki siz 1 GB RAM ve 60 Euro fiyat etiketi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir