Kapat
Mobil 0

Yeni Nokia modelleri 25 Şubat’ta tanıtılacak

MWC 2018 etkinliği öncesinde yeni nesil akıllı telefon modellerini tanıtma kararı alan HMD Global bünyesindeki Nokia, 25 Şubat tarihinde düzenleyeceği etkinliğin davetiyesini gazetecilere gönderdi. İspanya’nın Barcelona şehrindeki bir müzede düzenlenecek olan etkinlikte HMD Global‘in CPO’su Juho Sarvikas konuşma yapacak.

2018 model Nokia 6, Nokia 7 ve Nokia 9‘un yanı sıra giriş seviyesindeki Nokia 1‘in de etkinlik kapsamında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan yenilenmiş Nokia 3310 4G modeli ile de hoş bir sürpriz yapılabilir.

Nokia’nın gazetecilere gönderdiği lansman davetiyesi yukarda görülüyor. Evin içinde oturan mutlu bir çift ve başlıkta verilen “Evinize hoşgeldiniz” ibaresi, Nokia’nın akıllı ev teknolojileriyle donatılmış yeni ürünlerini de tanıtabileceği şeklinde yorumlandı. Yine davetiyedeki “Nokia telefonlarının yuvası” şeklindeki cümle de kayda değer.

Android Go ve YunOS işletim sistemli modeller geliyor

Nokia 9 ve Nokia 1 modellerinin de 25 Şubat‘taki etkinlikte ilk kez görücüye çıkması muhtemel. İddialara göre Nokia 9 HMD Global‘in en yeni amiral gemisi olacak. Üstün donanım özelliklerine ev sahipliği yapması beklenen cihazın en küçük kardeşi Nokia 1 ise Android Go işletim sistemini kullanan ilk telefon modelleri arasına ismini yazdırabilir.

Efsane haline gelen ve yıllara meydan okuyan dayanıklılığıyla gönüllere taht kuran Nokia 3310‘un 4G’li modeli de etkinlik kapsamında tanıtılabilir. TENAA sertifikasyon sisteminden sızdırılan bilgilere göre Nokia 3310 4G‘te Symbian yerine Android üzerine geliştirilen YunOS yazılımı yer alabilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir