Kapat
Xiaomi Mi Band 5 Tanıtıldı: Uygun Fiyatlı Mi Band 4 Mü
Haberler 0

Xiaomi Mi Band 5 Tanıtıldı: Uygun Fiyatlı Mi Band 4 Mü

Devasa teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini giyilebilir teknolojilerde de sürdürmeye devam ediyor. Yalnızca bir akıllı telefon üreticisi olarak kalmak istemeyen ve bu doğrultuda hareket eden Çin’li şirket, aralarında giyilebilir teknolojilerin de yer aldığı aklınıza gelebilecek pek çok sektörde faaliyet gösteriyor. En çok satılan akıllı bilekliklerden de bir tanesi olan Mi Band serisi ile beklenenin çok üzerinde bir başarı yakalayan şirket şimdi de serinin en yeni modeli olan Xiaomi Mi Band 5 ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede en çok satılan akıllı bilekliklerden bir tanesi her zaman Xiaomi’nin Mi Band serisi olmayı başarıyor. Mi Band 2 modeli ile doğan efsane bugün serinin yeni modeli olan Mi Band 5 ile devam ediyor. Mi Band 3 modeli selefinden ayrılan pek çok özelliğe sahipken Mi Band 4 modelinde de bu durumun devam ettiği açıkça görülebiliyor. Her modelde yapılan küçük dokunuşlar ve iyileştirmeler Xiaomi’yi akıllı bileklik sektöründe lider konumunda tutarken yeni gördüğümüz modelde işlerin ne yönde ilerleyeceği ise merak ediliyor.

Önceki modellerde sunulan yeniliklerin Mi Band 5 modelinde sunulmaması ve geçtiğimiz günlerde tanıtılan modelin yeni bir üründen daha çok makyajlı bir Mi Band 4 gibi görünmesi kullanıcıların dikkatini çekiyor. Tasarım tarafında yalnızca küçük iyileştirmelerin yer aldığı modelde donanım tarafında radikal değişikliklere gidilmezken pek fazla yeni özellik görmek de mümkün olmuyor. Bu durum bugüne kadar sızıntılarla gündeme gelen ve çok konuşulan bu akıllı bilekliğin bazı kişileri hayal kırıklığı uğratmasının önüne geçemiyor.

İşte Karşınızda Çok Beklenen Yeni Xiaomi Mi Band 5!

Bugüne kadar hep akıllı bileklik sektörünün lideri konumunda olan ve yüksek satış oranlarıyla dikkat çeken Xiaomi, yeni modelde tasarımsal değişikliklerden daha çok teknik geliştirmelere yöneliyor. Tasarım noktasında neredeyse halefi ile aynı çizgilere sahip olan akıllı bilekliğin bu durumu hayal kırıklığına neden olabiliyor. Ekran tarafında Mi Band 4 modelinden %20 oranında daha büyük bir ekrana sahip olan Mİ Band 5, 1.2 inç büyüklüğündeki OLED ekranla geliyor. Ekranın hemen alt kısmında yer alan buton yerini korurken küçük bir tasarımsal değişikliğe ev sahipliği yapıyor.

İşler donanım kısmına geldiğinde Mi Band 5’in diğer yönlerinde olduğu gibi bu noktada da devrimsel yenilikler görmek maalesef pek mümkün olmuyor. Akıllı bilekliğin en büyük iyileştirmeleri teknik tarafta yapılsa da bu durum kullanıcılar için yeterli gelmiyor. Bir önceki modelden daha iyi sensörlere sahip olduğu iddia edilen akıllı bilekliğin birbirinden farklı 11 profesyonel spor modu bulunurken daha gelişmiş bir uyku takibi ve barometre görmek de mümkün hale geliyor. Kadınlara özel olarak adet izleme özelliğine de yer veren Xiaomi bu sayede akıllı bileklikte kullanabileceğiniz fonksiyonları çeşitlendirmeyi hedefliyor.

50 metre derinliğe kadar dayanıklı olan Mi Band 5, banyoda ya da derin olmayan dalışlarda bilekliği kolunuzdan çıkarmadan kullanmaya devam etmenize olanak sağlıyor. Bu modelde gördüğümüz ne büyük yeniliklerden bir tanesi manyetik şarj desteği olurken bu sayede artık kordonu çıkartmadan bilekliğinizi şarj etmeniz mümkün hale geliyor. Şarj kısmına gelmişken bataryadan da değinmemek olmaz, akıllı bilekliğin 125 mAh kapasiteye sahip bir bataryası bulunurken kullanım süresi ise 28 güne kadar çıkabiliyor. Elbette bu süre çeşitli fonksiyonların kullanılması ile azalıyor ve hal böyle olunca bu süre gerçek kullanımı pek de yansıtmıyor.

Telefonunuz ile en yeni bağlantı teknolojilerinden bir tanesi olan Bluetooth 5.0 ile iletişim kuran Mi Band 5, NFC desteğinin de bulunduğu iki farklı modelle geliyor. 18 Haziran’da satışa sunulacak akıllı bilekliğin standart sürümü 27 dolarken, NFC desteğinin bulunduğu sürümün ise 32 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Yeni Mi Band modelinin tanıtım etkinliğinde Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken bu modelin de bugüne kadar olduğu gibi ülkemizde satışa sunulması oldukça muhtemel.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir