Kapat
Gündem 0

Uzaya Otel kuruluyor! Uzay istasyonuna otel kurulacak!

Rusya uzay istasyonu içerisinde otel kurmayı planlıyor. Planlanan otelde kalmak için haftalık 40 milyon dolar ödemeyi gözden çıkarmak gerekecek. Uzay turizminin popüler olması için adımlar atılmaya başladı. Uzayda evlenme teklifleri ve balayı günlerinin gerçekleşebileceği bu hayal ötesi turizm yolcuğu çok büyük ücretler gerektirecek. Bu çalışmalar öncelikle insanları kapsül içerisine koyacak ve belirli bir katmana çıkararak dünyaya geri dönme odaklıydı. Fakat Rusya uzay turizmi için çok daha fazlasını planlıyor.

Rusya uzay kuruluşu olan Roscosmos‘ un ISS‘ de lüks bir otel inşa etmek istediğini açıkladı. Bu inşa edilecek otelde 1 haftalık kalma bedeli 40 milyon dolar olacağı ve isteyenlerin 20 milyon dolar fazladan ödeyerek kozmonot eşliğinde uzay yürüyüşüne çıkabileceğini belirtti.

Yukarıdaki resimde inşa edilmesi planlanan uzay modülünü görebilirsiniz. 23 cm‘ lik pencereleri bulunması planlanan kapsülde 4 adet uyku odası olacak. Şirket, otelin hızlı bir şekilde inşa edilebilmesi için 12 kişilik ön talep kontenjanı oluşturuldu. 12 kişiden 48 milyon dolar toplanabildiği takdirde ve her yıl otelde 6 kişi bir hafta kalırsa, yapılan yatırım 7 yılda geri kazanılmış olacak. Uzun soluklu ve yatırımın uzun dönemde geri döndürülmesi planlanıyor. Büyük kişilerin fazlasıyla rehavet göstermesini beklediğimiz otel oldukça meşhur olacak gibi duruyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir