Kapat
Genel 0

Türkiye’ de hangi VPN servisleri çalışıyor?

Türkiye’ de hangi VPN servisleri çalışıyor? Hangi VPN servisleri engellendi?

Bildiğiniz üzere Rus büyükelçisinin vurulması nedeniyle ülkemizde Twitter ve Youtube‘ a erişim kesildi. Bu durum artık alışık olduğumuz bir hal durumuna geldi. En ufak bir olayda bile sosyal ağlara, kimi zaman telefonlarımızda ki servislere bile erişimin kısıtlandığı zamanlar yaşadık. Whatsapp, Facebook, Instagram hatta ve hatta SMS bile atamadığımız durumlar gördük.

Elimizden bir şey gelmediği gibi bu durumlara VPN veya DNS değiştirmeleri ile karşılık verdik. Bu haberimizde ise sizlere hangi VPN sağlayıcılarının çalıştığından, hangilerinin en iyi olduğundan bahsedeceğiz. Çünkü çoğu VPN servis sağlayıcısıda engellenmiş durumda.

Sırasıyla bahsedelim;

1) ZenMate: 1 hafta bedava premium vermesi ve Chrome’ a eklenti olarak kullanılması ile PC ve telefonlarımızda başarılı bir VPN uygulamasıdır.

2) DotVPN: Aynı şekilde eklenti olarak kullanılabilir, ama bazı sitelere girerken problem yaşayabilir hızından oldukça şikayetçi olabilirsiniz.

3) TunnelBear: Telefon üzerinden indirerek rahatlıkla her siteye erişim sağlayabilirsiniz. Fakat günlük süre kısıtlaması vardır.

4) Hideman: Telefonlarımızda uygulama olarak, bilgisayarlarımızda ise farklı bir uygulama olarak indirilebilir. Rahatlıkla kullanılabilir. Hızı oldukça başarılı ve sorun çıkartmayan bir programdır. Sadece her gün 1 saat kullanım hakkı verir. İlk indirmede +5 saat gibi bir hediyesi mevcuttur.

5) OnavoProject: Apple marka telefonlar için kullanılabilir, başarılı bir VPN sağlayıcısıdır. Hızı gayet iyi ve herhangi bir süre sınırı bulunmamaktadır. Kullanmanızı tavsiye ederim.

6) Hotspot Shield: Hem bilgisayar hem telefonlarımız için başarılı bir VPN uygulamasıdır. Hızı normaldir. Bazı bilgisayarlarda ve cihazlarda çalışmayabilir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir