Kapat
playstation 5 ne zaman çıkacak
Haberler 0

Sony, Playstation 5 çıkış tarihini resmi olarak açıkladı

Dünya genelinde 60 milyondan fazla satan Playstation 4, bildiğiniz gibi artık miadını doldurdu. Her ne kadar rakibi Xbox One oyun konsoluna göre bir tık daha iyi olsa da acaba Playstation 5 ne zaman gelecek soruları akla gelmeye başlamıştı. Hatta konuyla ilgili ortaya bir takım iddialar atılmış, Playstation 5’in bu sene içerisinde geleceği söylenmişti. Ama sonunda beklenen açıklama birinci ağızdan, Sony’den geldi.

Playstation 5 ne zaman çıkacak?

playstation 5

Herkesin merakla beklediği Playstation 5 ile alakalı açıklama bizzat Sony’nin CEO’su Jim Ryan’dan geldi. Ünlü CEO bugün yaptığı açıklama ile hem Playstation 5’in çıkış tarihini hem de konsola ait bazı detayları paylaştı. Peki Playstation 5 ne zaman gelecek? Jim Ryan’ın söylediğine göre konsol 2020 yılının son çeyreğinde raflarda olacak.

Ayrıca gelecek nesil oyun konsolları için PS5’in önemli bir adım olduğunu da belirten Sony CEO’su Jim Ryan, PS5’de en çok dokunma hissiyle oyun oynama deneyiminin üzerine yoğunlaştıklarını söyledi. Yani yapılan bu açıklamaya göre Playstation 5 dualshock’unda dokunmatik ve butonların olacağı kesinleşmiş oldu. Bakalım PS5 nasıl bir teknolojiyle gelecek bekleyip göreceğiz.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir