Kapat
Donanım 0

Snapchat’in Yeni Güneş Gözlüğü, Spectacles; Koçum Benim

Son zamanların en sık kullanılan uygulamalarından biri olan Snapchat’in de artık bir güneş gözlüğü var.

 

Son bir aydır Snapchat’ın kameralı bir güneş gözlüğü çıkaracağı iddaaları kesinleşti. “Spectacles” adlı gözlük resmi olarak duyuruldu

Çerçevelerinin yan kısımların 115 derecelik kamerala lenslerine sahip olan (ki bu açı mobil cihazlardaki kamera açılarından fazla) Spectacles, 10 saniyelik videolar çekmekte ve bu videolar, kablosuz bağlantı üzerinden telefonunuza aktarılmakta.

Snap olarak paylaşılmaya hazır biçimde telefonunuza aktarılan videoların Snapchat’te nasıl görüleceği ise merak konusu. Bunun nedeni ise bahsetmiş olduğumuz gibi 115 derecelik kamera lensleri. Muhtemelen Snapchat videoları belli bir ölcüde kırpıp yükleyebilir.

Üç farklı renk opsiyonu ve retro dizaynı ile ilgi çekici duran Spectacles, net bir tarih söz konusu olmasa da 1-2 ay içerisinde 129 dolardan satışa sunulacak. Ancak Snapchat CEO’su Evan Siegal’ın değindiğine göre gözlükler sınırlı sayıda üretilecek ve büyük pazarlara çabucak giriş yapmayacak (bunun nedeni de gözlüğün fazla tutulmayacağını, satmayacağını düşündükleri için ellerinde patlamamasını istemeleri).

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir