Kapat
Genel 0

Samsung yeni S Pen’ li Tabletini Duyurdu..

Samsung’ un bir süredir konuşulan S Pen kaleme sahip yeni tableti Galaxy Tab A (2016) yine sızdırıldı. Rahat kullanım ve yepyeni bir tablet deneyim sunmayı vadeden Galaxy Tab A (2016) Özellikleri,

Samsung’un bir süredir çeşitli sızıntılarla gündeme gelen, S Pen kalemin yer alacağı Galaxy Tab A (2016)’nın basın görselleri tüm teknik detaylarıyla birlikte ortaya çıktı.

İşte Galaxy Tab A (2016) Özellikleri

10.1 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek olan Galaxy Tab A (2016) gücünü 1.6 GHz hızında çalışan Exynos 7870’den alacak.

2 GB RAM’ın yer verildiği tablette ayrıca microSD kart ile arttırılabilen 16 GB dahili hafıza konumlandırılacak. 7.300 mAh batarya ile gelecek olan tabletin en büyük artısı ise S Pen olacak.

Galaxy Note 7 ile birlikte S Pen kaleminde yeniliğe giden Samsung, en yeni S Pen kalemini Galaxy Tab A (2016) modelinde de kullanacak. Bu sayede 10.1 inç büyüklüğündeki ekranda ve yeni S Pen’ le yapabilecekleriniz tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.

galaxy-tab-a-1

S Pen’ i Note serisinden tanıyoruz zaten. Akıllı telefon piyasasında ki en akıllı kalem. Teknik olarak çok başarılı olan S Pen Note serisinde bizlere eşsiz kullanım sunuyordu. Tabii bir telefonda yapabileceklerimizin sınırı var. Ekranın yeterli olmaması gibi durumlar ne kadar Samsung başarılı olsa da kullanıcıyı kısıtlıyordu. Şimdi ise Samsung Galaxy Tab A (2016) Tabletine en gelişmiş S Pen’ i koyarak sınırsız bir kullanım vaad ediyor. Ekranın yeterli büyüklükte olması S Pen’ e olan ihtiyacı ve kullanımı sınırsız şekilde arttıracak gibi. Özelliklerinin yeterli olduğunu düşündüğümüz bu tabletin belki RAM miktarı biraz daha fazla olabilirdi. Yinede başarılı olduğunu düşünüyorum. Türkiye fiyatınında çok fazla olmayacağı fikrindeyim.

galaxy-tab-a-2

Görünümü de gayet hoş olan Tab A bence alınmaya değer bir tablet.

galaxy-tab-a-4

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir