Kapat
PDF Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?
Teknoloji 0

PDF Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bir PDF dosyasının şifresini kaldırmaya mı ihtiyacınız var? İşte PDF şifre kaldırma için yapmanız gerekenler!

İş ve eğitim dünyasında sıkça kullanılan PDF dosyaları, çeşitli basit şifreleme teknikleri ile koruma altına alınabilmektedir. Kullanıcılar PDF dosyalarını şifreleyerek verilerini güvene alabilirler. Ancak dosyalarınızı zaten güvenli bir konumda depoluyorsanız her seferinde şifre girmenize gerek olmayabilir. Peki, PDF dosyalarının şifrelerini kaldırmak için ne yapmalısınız? İşte cevabı!

PDF Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?

PDF dosyalarının şifresini kaldırmak için herkesin bilmediği küçük bir hile var: PDF’i yazdırmak! Sadece yazdırma koruması olmayan PDF dosyalarında çalışan bu yöntem ile PDF dosyalarınızın şifresini girdikten sonra kolayca parolalarını kaldırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şifreli PDF dosyanızı açmak, yazdırmak ve yazdırma yöntemi olarak PDF’i kaydet seçeneğini seçmek. Bunu PDF’i tarayıcınızda açarak yapabilirsiniz.

Eğer bu yöntem işinize yaramadıysa kullanabileceğiniz diğer bir çözüm yöntemi ise Adobe Acrobat Pro programından faydalanmaktır. Bilgisayarınızda Acrobat programının ücretli sürümü bulunuyorsa PDF’i açtıktan sonra sol tarafta bulunan kilit simgesine tıklayın ve ardından İzin Ayrıntıları seçeneğine tıklayın. Güvenlik Yöntemi olarak Güvenlik Yok’u seçin ve Tamam butonuna tıklayın. Dosyayı kaydedin ve işlem bu kadar!

Peki siz PDF’lerinizden şifre kaldırmak için hangi yöntemi tercih ediyorsunuz? Tavsiyelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir