Kapat
Spotify Wrapped 2022 Yayınlandı: İşte Spotify 2022 Özeti!
Haberler 0

Spotify Wrapped 2022 Yayınlandı: İşte Spotify 2022 Özeti!

Her yıl aralık ayında sunulan Spotify Wrapped 2022 yayınlandı! İşte 2022 yılında dünyanın ve Türkiye’nin kalbinde atanlar!

Popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, içerik oluşturucuları ve podcast yayıncıları için sunmuş olduğu kişiselleştirilmiş ve etkileşimli Wrapped programını 2022 için yayınladı. İlk olarak 2016 yılının aralık ayında kullanıma sunulan viral pazarlama kampanyası Wrapped, 30 milyon kullanıcı ile başladığı yoluna geçtiğimiz yıl itibariyle 120 milyon kullanıcıyla devam ediyor. Bu yıl Wrapped’in bir rekor daha kırması bekleniyor.

Spotify Wrapped 2022 Yayınlandı!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da aralık ayının gelmesi ile birlikte Spotify Wrapped 2022 yayınlandı. Spotify’ın bu yılki verilerine göre dünya çapında en çok dinlenen isim Bad Bunny oldu. En çok dinlenenler listesinde Bad Bunny’i Taylor Swift, Drake, The Weeknd ve BTS takip etti.

Bu yıl dünya çapında en çok dinlenen şarkı ise Harry Styles’ın As It Was, Glass Animals’ın Heat Waves, The Kid LAROI’in STAY (with Justin Bieber), Bad Bunny’nin Chencho Corleone’ye eşlik ettiği Me Porto Bonito ve Bad Bunny’nin Tití Me Preguntó parçası oldu.

En çok dinlenen albümler listesinde ise Bad Bunny’nin Un Verano Sin Ti, Harry Styles’ın Harry’s House, Olivia Rodrigo’nun SOUR, Ed Sheeran’ın “=”, ve Doja Cat’in Planet Her albümü oldu. Bad Bunny’nin 2020, 2021 ve 2022 yıllarında art arda listenin başında yer alması ise dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye’de en çok dinlenenlerine baktığımızda ise listenin ilk sırasında UZI yer aldı. Kısa sürede parlayan yıldızı ile dikkat çeken sanatçı, 2022 yılında en çok dinlenen isim oldu. Türkiye’nin en çok dinlenen şarkısı ise KÖFN’nün Bi Tek Ben Anlarım parçası oldu. En çok dinlenen albümse El Chavo ismiyle yine UZI’den geldi.

Spotify’ın en çok dinlenen kadın sanatçısı tüm Türkiye’nin kalbindeki Sezen Aksu oldu. Sevilen isim Spotify’ın en çok dinlenen kadın sanatçısı unvanı ile şaşırtmadı. En çok dinlenen grup ise Duman oldu.

Peki sizin Wrapped 2022’nizden ne çıktı? Hemen uygulamaya giderek kendi Wrapped’inizi görüntüleyebilir ve kendinizle alakalı ilgi çekici bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir