Kapat
WhatsApp Kendine Mesaj Atma Nasıl Yapılır?
Uygulama Çözümleri 0

WhatsApp Kendine Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

WhatsApp, rakiplerinde uzun süredir olan kendine mesaj gönder özelliğini kullanıma sundu! WhatsApp kendine mesaj atma nasıl yapılır? İşte cevabı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların kendisine mesaj atmasını sağlayan özelliğini Android ve iOS için kullanıma sundu. Android telefonlarda 2.22.23.77 sürümüyle bazı kullanıcılar için yayınlanan özellik, iOS kullanıcılarına ise 22.23.74 sürümü ile sunuldu.

Aynı anda birden fazla telefonda WhatsApp kullanma özelliği üzerinde çalışan şirketin sunmuş olduğu kendine mesaj gönderme seçeneğinin telefon ve bilgisayar arasında küçük boyutlu dosyaların transferini kolaylaştıracağı düşünülüyor. Ana ekranınıza bir kısayol ekleyin ve bilgisayarınıza göndermek istediğiniz dosyaları seçin, ya da tam tersi. Peki, WhatsApp’ın kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni özelliği nasıl çalışıyor?

WhatsApp Kendine Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

Eğer WhatsApp’ın kendine mesaj gönder özelliği sizin için kullanıma sunulmuşsa uygulamada kendinize mesaj göndermek son derece kolay. Nasıl mı? İşte yapmanız gerekenler:

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Android’de sağ aşağıda, iOS’da ise sol yukarıda bulunan yeni sohbet başlatma simgesine dokunun.
  3. Kişiler listenizin en üstünde isminiz yer alacaktır. İsminize dokunun.
  4. Sohbet ekranı açıldığında isminizin altında kendine mesaj at ibaresi belirecektir.
  5. Mesajlarınızı göndermeye başlayabilirsiniz. Bir süre sonra isminiz sık görüşülen kişiler arasında yer almaya başlayacaktır.

WhatsApp’da kendinize gönderdiğiniz mesajlar da uçtan uca şifreleniyor ve bu sayede senkronize edilen cihazlarınız arasında güvenli bir mesajlaşma deneyimi yaşamak mümkün oluyor. Yeni özellik en güncel sürüm yüklü olmasına rağmen henüz her kullanıcı için sunulmuş değil.

WhatsApp’ın kendine mesaj gönder özelliğini nasıl buldunuz? Slack ve Telegram gibi rakiplerinde uzun süredir bulunan özelliğin nihayet WhatsApp için de sunulması platformun kendini yenilediğiniz mi gösteriyor?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir