Kapat
Oyun 0

Nintendo Switch kapış kapış gidiyor!

Japon oyun konsolu firması Nintendo, son çıkardığı konsol modeli Switch ile hatırı sayılır miktarda oyuncu tarafından tercih edildi. Bugüne kadar en çok satan oyun konsolu olarak PlayStation veya Xbox yerine Nintendo Wii gösteriliyor. Ancak Nintendo Switch şuana kadar en hızlı satan oyun konsolu olma ünvanına da hak kazandı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Nintendo‘dan yapılan basın açıklamasında Switch‘in ABD genelinde en hızlı satılan ev tipi oyun konsolu olduğu açıklandı. 10 aylık süre zarfında 4 milyon 800 bin adet satan oyun konsolu kendi kategorisinde yeni bir rekora da imza atmış oldu. Bu rakamlar aynı sürede Nintendo Wii için 800 bin adetle sınırlı kalmıştı. Her ne kadar Wii en çok satan konsol olsa da, Switch uzun vadede bu rekoru egale edecek gibi.

Nintendo Amerika‘nın Başkanı Reggie Fils-Aime, Fortune dergisine verdiği demeçte oyuncuların neden Switch’e bu kadar ilgi gösterdiğini de izah etti. Buna göre Nintendo ürünlerinde çocukluğundan bir parça bulan yüzbinlerce kişi, Mario veya Zelda oynamak için bile olsa Switch konsolunu satın alma eğilimine giriyor. Hatta öyle ki, Switch konsolunu satın alanların yüzde 60’ı Super Mario Odyssey oyununa ve yüzde 55’i de The Legend of Zelda: Breath of the Wild yapımlarına oyun arşivinde yer veriyor.

Elbette ki bu başarının meydana gelmesinde Switch‘in taşınabilir bir oyun konsolu olması, her geçen gün oyun arşivinin zenginleşmesi ve göreceli olarak uygun fiyatı da etkili.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir