Kapat
Oyun 0

Nintendo Switch satışa çıktı! Stokları tükendi!

Nintendo Switch satışa çıktı! Stokları tükendi! Yok satıldı!

Nintendo Switch satışa çıktı. Çıktığı gibi stoklar tükendi. Heyecanla beklenen Nintendo’ nun yeni konsolu sonunda satışa çıktı. Satışa çıkalı daha 1 gün olmadan firma bir çok mağazada ki stokların sıfırlandığını duyurdu.

Özellikle ABD gibi ülkelerde Nintendo’da ciddi anlamda stok eksiği yaşanırken Target, ToysRUs ve Walmart gibi önde gelen marketler yaptığı duyuruda Nintendo Switch stoklarının tükendiğini, almak isteyen kullanıcıların bir süre beklemesi gerektiğini söyledi. Sabırsızlıkla beklenen yeni konsolu almak içinde beklemek gerekiyor.

Peki ya Nintendo Switch ülkemizde satışa çıktı mı?

Nintendo’ nun 2011 yılında Türkiye pazarından çekilmiş olmasından dolayı resmi yollarla yeni konsolu ülkemizden almak mümkün değil. Fakat üçüncü parti kuruluşlar Nintendo Switch’ i ülkemizde satışını sağlıyor. Normal fiyatın oldukça üstüne çıkan bu kuruluşlardan almanız pekte güvenli sayılmaz.

Nintendo Switch sorunları;

Yeni konsol çıktığı gibi sorunlarda beraberinde geldi. Bir reddit kullanıcısı mavi ekran hatası aldığını resimlerle gösterdi. Nintendo bu sorunlara karşı hazırlıksız yakalandı. Mavi ekran hatasının ise şuan çözümü bilinmiyor. Firma cihaz yenilemeyle bu sorunu çözüyor. Aynı zamanda turuncu ekran hatası alındığıda söylendi. Fakat turuncu ekran hatası kapatılıp açıldığında çözülebiliyor.

Bir farklı hata ise iç tasarımdan kaynaklı oluşan çizilme problemi. Usb C Type portuyla ilgili kullanımda ne kadar dikkat edilirse edilsin ekran kenarında çizikler oluştuğu söylendi. Konsolun JoyPad’ iyle arasında ki bağlantının sürekli kesildiği de bir çok kullanıcı tarafından söylendi. Nintendo buna çözüm olarak çevrede ki tüm Bluetooth bağlantılarını kapatılması gerektiğini söyledi.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir