Kapat
Haberler 0

Köklü yenilikler kapıda: Facebook kabuk değiştiriyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook‘ta köklü bir değişikliğe gidiliyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada haber kaynağı akışında önemli yeniliklerin hayata geçirileceğini duyurdu. Buna göre Facebook’a giriş yapan yaklaşık 2 milyar kullanıcı, haber akışını aşağıya doğru kaydırırken artık arkadaş ve aile üyelerinin paylaşımlarını daha sık görecek. Takip edilen sayfalardan yayınlanan içerikler ise daha az yer alacak.

Değişim Facebook’a para kazandıracak

Perşembe günü Facebook hesabından yaptığı paylaşımla değişimin hızla hayata geçirileceğini duyuran Zuckerberg, sanılanın aksine aile üyelerimizle daha fazla etkileşime girmemizi hedeflemiyor. Amacı, her işletmecinin yapacağı gibi daha fazla para kazanmak. Arkadaşlarınızın içeriğini haber akışında daha sık görüntüledikçe, medya şirketleri ve çeşitli sayfalar sponsorlu reklam vermeye başlayacak. Bu da Facebook‘un kasasına daha fazla para girmesi anlamına geliyor. Son olarak videolarda reklam gösterimi yapmaya başlayan dev sosyal medya ağı, bu yolla gelirini artıracak.

Bu yılın hedefi: Hataları düzeltmek

Twitter’ın hayatımıza girmesiyle birlikte artık genç kitleye hitap etmekten uzaklaşan Facebook, bu yıl hedef olarak kendine hataları düzeltmeyi belirlemiş durumda. Kullanıcılardan gelen geri dönüşler doğrultusunda en çok şikayet edilen konular değerlendirmeye alınacak ve memnuniyet oranı artırılmaya çalışılacak. Bizzat Zuckerberg’in ifadesiyle, bu yolla kullanıcıların Facebook’ta iyi vakit geçirmeleri sağlanacak. Tüm bunlar kan kaybetmeye başlayan Facebook’un eski parıltılı günlerine dönmesini sağlayacak mı, bilinmez…

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir