Kapat
Facebook'tan tarihi çeyrek geliri: 9.3 milyar dolar
İnternet 0

Facebook’tan rekor çeyrek dönem geliri: 9.3 milyar dolar

 

Facebook, geçtiğimiz sene nisan-haziran döneminde 6.44 milyar dolar gelire ve 2.29 milyar dolar kâra ulaşmıştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde ise şirket, 9.32 milyar dolarlık kazanç ile tarihindeki en yüksek çeyrek gelirine imza attı. Bu yüksek kazanç şirketin çeyreği 3.89 milyar dolarlık kârla bitirmesini sağladı. 

 

En Manâlı Kazanç Kapısı Reklamlar 

Sosyal Ağ devine göre bütün Facebook kullanıcılarının üçte ikisi jurnal olarak platformu kullansa da şirketin kâr artışı son dönemde giderek azalıyor. Halihazırda en büyük gelir kapısı reklamlar olan Facebook’un ikinci çeyrekte elde ettiği gelirin 8 milyar doları reklamlardan gelmiş durumda fakat şirket kâr artışı karşılamak için bambaşka alanlarda incelemeler yapıyor. 

 

Hem Bkz.Günde bir milyar birey WhatsApp kullanıyor 
Keza Facebook’un daha pozitif kullanıcıya ulaşmasını keza de şirketin yeni faaliyet/kazanç alanları bulması için Ar-Ge harcamalarını arttıran şirket, reklamları tam anlamıyla güvenli ve sürdürülebilir bir gelir modeli olarak görmüyor. Emrindeki bu koşul Facebook’un reklam çalışmalarını sürdürmeyeceği anlamına gelmiyor. Son olarak platformdaki videolara kısa reklamlar yerleştiren şirket WhatsApp, Messenger ve Instagram için de reklam teklifleri arıyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir