Kapat
İnternet 0

Karantinada Evde Kendinizi Geliştirebileceğiniz Teknolojik Çalışmalar

Karantina sürecinde evde kendi kendinizi geliştirmeniz adına birkaç farklı çalışma sunuyoruz. Sizler için ön plana çıkarılan ve özverili bir şekilde organize edilen her türlü yeniliği online olarak duyuruyor ve bu sayede yapabileceğiniz her şeyi anlatmak istiyoruz. En azından evde kal etkinlikleri kapsamında neler yapabiliriz ve akıllı telefonlarımızla, teknolojik aletlerimizle nasıl bir ilerleme kaydedebiliriz görelim istiyoruz. Gelin bu yazımızla hep birlikte karantina sürecine uygun bir şekilde ilerleme kat edelim. Ne dersiniz?

Bu yazıda göreceğimiz başlıklar:

 • Karantina Sürecinde Evde Ne Yapabiliriz?
 • Evde İken Teknolojiyle Nasıl Gelişebiliriz?

Aslında bu konunun net bir cevabı yok. Sadece kendi değerlerimiz ve gelişim beklentilerimiz çerçevesinde bunu yapabilir ve inceleyebiliriz. Bu yüzden de size özgü bir dil ve renk sunmak niyetindeyiz. Kişisel olarak beklentilerin hepsini kendinize göre kullanın ve organize bir seçenek oluşturmaya devam edin.

 

Karantina Sürecinde Evde Ne Yapabiliriz?

Karantina ile ilgili olarak söyleyeceklerimiz tamamen değişken ve hızlı bir dilde ortaya çıkıyor. Aslında yapacaklarımız tamamen gelişim odaklı. Mesela çoğu kişi için kitap okuyabilirsiniz derken, bazıları için de eğitim alabilirsiniz demek daha doğru olacaktır. Bu yüzden biz genel önerileri sizlere sıralayalım.

 • Kitap okuyarak yeni şeyler öğrenebilirsiniz
  • Aslında amaç kitap okumak olduğu için zaten yeni şeyler öğreneceksiniz diyelim. Çünkü kitap okumanın şu sıralar değil her zaman faydası var. Ufku açmasından tutun da size yeni bir yol ve yöntem bulmasına varıncaya kadar genel olarak pek çok alanda çözümleri ön plana çıkarabilir ve üzerinde durabiliriz. Bu yüzden de okumak ile ilgili beklentileri ve bilgileri de bu süreçlerle büyütebilir ve rahatlıkla yürütebiliriz sizin için. Bizce şu sıralar kütüphane haftası iken (bu yazıyı yazarken), yeni kitaplar için online arşivlere göz atabilirsiniz.
  • Elektronik kitaplarla içli dışlıysanız binlerce e kitap arasından sizin için en uygun olanı bulabilir ve bu sayede çok daha rahat bir etkinliği kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Aşama aşama değişecek olan bütün yenilikleri tek bir tıklama ile inceleyebilirsiniz.

 • Teknolojik olarak evden yapılabilen işlerle para kazanabilirsiniz
  • En azından para kazanmak odaklı çalışmalara dahil olabilirsiniz. Mesela evden video çekebilirsiniz ya da bu konuda kurgu işlerini öğrenebilirsiniz. Bir şekilde grafik konusunda ya da photosopt konusundaki çalışmalarınızı ortaya çıkarabilir ve detaylı olarak takibini sağlayabilirsiniz.
 • Kariyer odaklı çalışmalarla kendinizi geliştirebilirsiniz
  • Kendiniz için yeni iş alanları yaratmak adına eğitimlere dahil olabilirsiniz. Bu durum sizi çok mutlu etmekle kalmayacak, yeni bir şeyler öğrenmenin ve başarmanın lezzetini de rahatlıkla tadacaksınız. Aşama aşama ilerleyen ve büyüyen her bir fırsatı ve beklentiyi de kolaylıkla kullanabilir ve inceleyebilirsiniz.
 • Yeni bir kurs alabilir ve kurs konusunda çözümleri takip edebilirsiniz
  • Aslında pek çok firma, özellikle Udemy isimli online kurs sistemi üzerinden ücret indirimlerine giderek insanların şu süreçlerde eğitim satın alabilmesini sağlıyor. Bu sayede çok daha fazla kişi yeni eğitimlerden faydalanıyor ve kişisel bir beklenti ve çalışma yaratmış oluyoruz. Aşama aşama ilerleyen ve büyüyen bütün çözümler için sizler de zaman kaybetmeyin ve çalışmaların tamamını takip etmeye devam edin.
 • Kursiyerlik ile ilgili online eğitimlere katılabilirsiniz
  • Şayet mesele kurs almak ise ücretsiz olarak Youtube üzerinden de kurslar var. Yeni bir enstrüman öğrenebilirsiniz mesela ve bu durum herkes için farklı ve ayrıntılı bir çözüm olarak beklentileri oluşturabilir. Aşama aşama yapılan ve organize edilen her süreci ve fırsatı sizler de rahatlıkla kullanabilir ve takip edebilirsiniz.
 • Ingilizce öğrenebilirsiniz
  • Ingılilizce öğrenebilmek adına yapacağınız pek çok çalışma ve beklenti oluşacağından dolayı kişisel olarak da kendinize has bir yeniliği ve çalışmayı kullanmaya başlayın. Zaten burada amaç daha eğitimli ve donanımlı bir süreç yaşamak. Ingilizce öğrenmek için her yerden beslenebilirsiniz. Youtube’dan tutun da farklı eğitim alanlarına varıncaya kadar kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu şekilde bir liste uzayıp gidiyor. Peki ama evde iken teknoloji ile nasıl gelişim sağlayabiliriz? Gelin bir de bu konuya açıklık getirelim ve en azından kendi önerilerimizi yazalım.

Evde İken Teknolojiyle Nasıl Gelişebiliriz?

Teknolojik çalışmalar hepimiz için önemli bir kolaylık sağlıyor evet. Uzaktan eğitim konuları bazen şaka yollu, bazen ciddi anlamda bir yenilik ve beklenti yaratırken bu süreçler için de farklı ve bir o kadar dengeli çalışmaları sizlerin karşısına çıkarmış oluyoruz. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir fırsatı ve beklentiyi de kendine has bir yapıda kullanabilir ve inceleyebiliriz. Bu yüzden sizler de zaman kaybetmeyin ve kaliteli, ayrıcalıklı ve beklenti odaklı bir seçim ile ilerlemeye devam edin. Bu süreçte evde yapacaklarınız genellikle bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonlarınızdan kullanacağınız çalışmalar ile ilgili oluyor.

Yani yeni eğitimlerin hepsini bilgisayar üzerinden uzaktan online olarak yapacağınız için, size dair de bir çözüm ve fırsat içeriği oluşturuluyor diyebiliriz. Aşama aşama değişen ve yenilenen bütün süreçleri tek bir tıklama ile sizler de kullanmaya ve incelemeye devam edin. Ayrıcalıklar ve fırsatlar için bütün detayları sizlerin karşısına çıkarmaya tüm hızımızla devam ediyoruz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir