Kapat
Haberler 0

İnternet saf dışı bırakılabilir !

Önceki günlerde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan sonuçlar ışığında, interneti tamamen çökertecek düzeyde sibere saldırı uygulamaları deneniyor.

Öncelerde yaşanan tüm siber saldırıları bir kenara bırakın ve interneti ortadan kaldırabilecek düzeyde bir siber saldırıyı aklınıza bir getirin. Film gibi ama görünen o ki bu olasılık tamamıyla gerçek !

İnternetsiz dünya günümüz dünyasında yaşanabilecek trajik bir olay, tüm ekonomik faaliyetler başta olmak üzere dünya düzeni bir kaç saniyede yıkılabilir ve bu durumda yaşanacaklarıda tahmin etmek zor değil.

TechWorm’un haberlerine göre güvenlik testi olan Bruce Schneier, yaptığı araştırmalar ile dünyayı şoka uğrattı.

16-09/27/2327713880_ac85910b1c.jpg

İnterneti tamamen yok edecek siber saldırıları denediğini açıkladılar. Bu sistemler yeni nesil silah olarak kullanılabilir ve ülkeler arası siber saldırılara maruz bırakılabilir. Bu tarz durumlarda ülkenin tüm interneti kesilecek ve tüm güvenlik ve haberleşme sistemi çökerek savunmasının büyük bir kısmını devre dışı bırakmış olacak.

Trajik bir korku filmi olarak görünsede ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti tarafındanda ileri derecede desteklenen iki farklı tim olarak teorilerdede mevcut bir durum bizi bekliyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir