Kapat
Uygulama Çözümleri 0

Instagram’da son görülme nasıl kapatılır?

İlk başta yemek ve manzara fotoğraflarının paylaşıldığı, şimdilerdeyse her geçen gün mantar gibi büyüyen butik ve mağazaların istilasına uğrayan Instagram; son olarak WhatsApp‘tan aşina olduğumuz “son görülme” özelliğini yayına geçirdi. Buna göre artık Instagram‘da özel mesaj yazdığınız herhangi birinin en son ne zaman uygulamaya giriş yaptığını görebiliyorsunuz. Tabii çoğu kişi henüz bu özelliğin farkında bile değil.

** önce aktifti” şeklinde yazan ibareleri fark ettiniz mi? Bunlar, kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğunu gösteriyor.

Sevgililerin ocağına incir dikmeye aday!

WhatsApp‘tan sevgilinize “İyi geceler” mesajı attıktan sonra Instagram‘a girmek artık çok tehlikeli hal alabilir. Zaten bu özellik çoğu kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanmış değil. Neyse ki tıpkı WhatsApp‘ta olduğu gibi Instagram‘da da son görülmeyi kapatabilmek mümkün.

Bunu yaptığınız zaman kimse sizin uygulamaya ne zaman giriş yaptığınızı göremez, ancak siz de başkalarının son görülme bilgisine ulaşamazsınız. Bunu dikkate almakta fayda var.

Son görülmeyi kapatmak için bunları yapmanız yeterli

iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan Instagram uygulamasını açtıktan sonra “Profilim” sayfasına girin. Burada sağ üst köşede bir “Ayarlar” butonu göreceksiniz. Buna basarak “Hareket durumunu göster” seçeneğini kapalı hale getirmeniz yeterli.

Daha iyi anlayabilmek için yukarıdaki fotoğrafa bakabilirsiniz. Şuan için hareket durumunu gösterme ayarını web tarayıcılar üzerinden kapatmak mümkün değil.

Takipçi sayından memnun değilsen sen de instagram takipçi satın al!

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir