Kapat
Oyun 0

Age of Empires Definitive Edition için tarih açıklandı

Age of Empires… Bugün 25-30’lu yaşlarda olan ve çocukluğunda bilgisayarla haşır neşir olan hemen herkesin hatırlayacağı bu efsane oyun tam 20 yaşına bastı! Aradan geçen sürede AoE 2,3 ve Mythology olmak üzere farklı sürümlerle oyuncuların karşısına çıkan bu muhteşem yapım; şimdilerde Definitive Edition ismiyle yeniden sahnelere dönüyor. Biraz gecikmeli oldu ama, beklenene değecek gibi.

Oyunun çıkış tarihiyle ilgili resmî bir açıklama yapan Microsoft, 20 Şubat 2018 tarihine işaret etti.

Hatırlanacağı üzere merakla beklenen oyun, normalde geçtiğimiz yıl Ekim ayında çıkacaktı. Ancak son dakika gelen bir erteleme kararı yüzünden oyuncular ciddi manada hayal kırıklığına uğradı.

Aşağıda Age of Empires: Definitive Edition oyununun ilk kez Gamescom’da yayınlanan tanıtım videosu yer alıyor.

Yalnızca Windows Mağazası’nda satışa çıkacak

Age of Empires: Definitive Edition oyununun çıkış tarihinin yanı sıra fiyatı ve satılacağı platformlar da açıklandı. Buna göre oyun yalnızca Windows 10 bilgisayarlarda oynanabilecek ve satışı da sadece Windows Uygulama Mağazası’nda gerçekleştirilecek. Fiyat olarak ise 19.99$’lık ücret oyuncuları bekleyecek.

Oyunu şuan için ön siparişle alabilmeniz mümkün, ancak oyuncular multiplayer oynama deneyimini en erken 29 Ocak‘tan itibaren tecrübe edebilecekler. 25 Ocak tarihinden sonra isteyen herkes (100 bin kişi sınırı var) ageofempires.com adresinden kayıt olarak beta programına da dahil olabiliyor.

Öte yandan Microsoft yetkilileri Age of Empires IV oyunu için geliştirme çalışmalarının sürdüğünü de belirtti.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir