Kapat
İnternet 0

İnstagram Gelen Yeni Özellik Hakkında

Facebook tarafından geçtiğimiz aylarda satın alınan İnstagram kendini yenilemeye devam ediyor. Son güncellemede ise kötü fotoğrafları ortadan kaldırmak amaçlanıyor.

Instagram’da bir süredir test aşamasında olan Arşiv seçeneği çok yakında tüm kullanıcılara sunulacak. Eğer siz de fazla beğeni almış ama kötü olduğunu düşündüğünüz fotoğraflarınızı silmekten korkuyorsanız, arşivleme seçeneği sizin için çok değerli olacaktır.

İnstagram Arşiv nedir?

Instagram’a eklenecek olan arşivleme seçeneği sayesinde artık fotoğraflarınızı silmeden ana sayfanızdan kaldırma şansına elde etmiş olacaksınız. Fotoğrafların yan bölümünde bulunan seçeneklere tıkladığınızda artık karşınıza Arşiv diye bir seçenek daha çıkacak ve bunu kullanarak çok beğeni alan ama beğenmediğiniz fotoğraflarınızın profilinizde gösterilmesini engelleyebileceksiniz.

Peki arşivlediğiniz fotoğraflar ne olacak? Bu konuda yapılan resim bir açıklama yok ama fotoğrafın silinmediğini ve internetin derinliklerinde var olmaya devam edeceğini biliyoruz.

Merak edilen konu ise bu fotoğraflara tekrar göz atma şansınızın olup olmadığı. Yani eğer “Arşiv” adında bir sekme olmazsa bizim de bu fotoğraflara göz atma şansımız yok demektir.

Güncellemenin bugünden itibaren Android ve iOS kullanıcıları için dağıtılmaya başlandığını ve çok yakında bu özelliğe kavuşacağımızı da hatırlatalım.

Bu yeni güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir