Kapat
Haberler 0

İlk Chrome OS tablet sızdırıldı!

Google’ın Chromebook adını verdiği hafif, kullanışlı ve işlevsel laptop modellerinde tercih ettiği Chrome OS işletim sistemi; özellikle yurtdışındaki öğrenci ve eğitimciler arasında hayli popüler. Günlük internet kullanıcılarının ihtiyaç duyacağı tüm fonksiyonlara ev sahipliği yapan Chrome OS, şimdilerde ilk kez bir tablette kullanılıyor olabilir!

Yurtdışında düzenlenen eğitim ve teknoloji fuarı BETT 2018‘de çekilen bir fotoğrafta Chrome OS işletim sistemiyle kullanılan ilk tablet modeli görüldü. Twitter kullanıcısı Alister Payne tarafından paylaşılan fotoğraf kısa süre içinde kaldırılmış olsa da, olay çeşitli haber sitelerine çoktan konu oldu bile.

Yukarıdaki fotoğrafta da görülebileceği üzere Chrome OS işletim sistemini kullanan ilk tabletin üreticisi Acer olacak. Her ne kadar resmî bir açıklama yayınlanmış olmasa da tabletin 8 ila 10 inç arasında bir ekran büyüklüğüne sahip olacağı da tahmin ediliyor. Öte yandan Staedtler firmasının ürettiği bir Stylus kalem de tablete eşlik ediyor.

Yeni görüntülenen ilk Chrome OS‘lu tablet için gözler hemen Google ve Acer cephesine çevrilmiş olsa da, teknoloji devleri suskunluklarını korumayı tercih etti. İşin ilginci, BETT 2018 fuarında gezen hiç kimse bu tablet modelini de görebilmiş değil.

Chrome OS işletim sistemine sahip bu tabletin hedef kitlesi, 1 ila 3. sınıflara giden çocuklar olabilir. Kullanım kolaylığı ve basitliği gibi avantajlarıyla yaşlılar için de ideal olan Chrome OS, gelecekte daha da yaygınlaşmaya aday.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir