Kapat
Haberler 0

Google’ın yeni uygulaması tablolardaki ikizinizi buluyor

Google‘ın yeni geliştirdiği “Arts & Culture” isimli uygulama, dünyanın dört bir yanındaki müzelerde sergilenen tabloları tarayarak ikizinizi bulmanızı sağlıyor. Yüz hatlarınızı tarayarak analiz eden bu muhteşem yazılım şuan için deneme aşamasında, ancak buna rağmen gayet başarılı sonuçlar sergilediğini söyleyebiliriz. Google‘ın dijital kütüphanesinde kayıtlı olan sanat eserlerinde arama yapan uygulama, size en çok benzeyen tabloyu karşınıza getirebiliyor.

Hem iOS, hem de Android işletim sistemine sahip telefonlar için yayına verilen Arts & Culture uygulaması kısa sürede çığ gibi büyüdü. Öyle ki Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, müzisyen Pete Wentz ve Felicia Day ile Kumail Nanjiani gibi oyuncular da uygulamanın çıkardığı eğlenceli sonuçları takipçileriyle paylaştılar. Ayrıca geçtiğimiz hafta en çok indirilen uygulama da yine Google‘ın bu yenilikçi yazılımı oldu. App Annie‘nin yayınladığı istatistiklere göre Android cephesinde de durum bundan farklı değil. Uygulama en çok indirilenler arasına girdi.

Uygulamanın nasıl sonuçlar verdiğini daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda yer alan bazı örneklere göz atabilirsiniz.

Siz de App Store veya Play Store‘a giriş yaparak “Google Arts & Culture” uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza yükleyebilirsiniz. Kamera erişimine izin verdikten sonra çekeceğiniz selfie, size çok benzeyen klasik resimlerle eşleştirilecektir. Yüzdelik olarak hangi sanat eseriyle ne kadar eşleştiğinizi görebilmeniz de uygulama sayesinde mümkün. Elde ettiğiniz eğlenceli sonuçları Twitter ve Facebook‘ta da paylaşabiliyorsunuz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir