Kapat
Mobil 0

Google Duo’dan devrim niteliğinde güncelleme

Duo ve Allo isimli videolu konuşma ve mesajlaşma uygulamalarını yayına süren Google, şimdilerde bu uygulamalar için devrim niteliğinde bir güncellemeyi de hayata geçirdi. Buna göre öncelikle Duo uygulaması güncellendi ve kullanıcı arayüzünde köklü değişiklikler yapıldı. Ancak en önemli değişiklik kuşkusuz Duo uygulamasını kurmayan kişileri dahi arayabilme özelliğinin eklenmesi oldu.

Bugün WhatsApp‘ı olmayan bir kişiyi WhatsApp‘tan görüntülü arayabilmeniz mümkün değil. Ancak Duo’ya eklenen yeni teknoloji sayesinde bu mümkün! Böylece Duo, muadili hiçbir uygulamada olmayan muhteşem bir özelliğe kavuşmuş oldu. Arayüz tasarımına yapılan ufak dokunuşlar da cabası.

Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?

AndroidPolice sitesinde yer alan haberde Duo‘ya eklenen bu özelliğin nasıl çalıştığına dair detaylı açıklama yapıldı. Buna göre Duo uygulamasının yüklü olmadığı bir telefona yapılan çağrı açılır pencere şeklinde ekrana yansıyor. Bu esnada arayan kişinin kameradan yansıyan görüntüsü, çağrı kabul edilene kadar görüntülenebiliyor. Çağrı kabul edilirse görüntülü değil, sesli görüşme sağlanabiliyor. Kullanıcılar isterse çağrıyı reddedebiliyor, isterse de Duo uygulamasını Google Play Store’dan yükleyebiliyor.

Şuan için bu özellik yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda çalışıyor. Google’ın Android’de mevcut bir API’yi kullanarak gerçekleştirebildiği bu işlem, iOS cihazlarda geçerli değil ne yazık ki. Siz de Duo ile arkadaşlarınızla ücretsiz iletişim kurabilme fırsatını yakalamak istiyorsanız, bir an önce uygulamayı indirmeniz tavsiye edilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir