Kapat
Google Anlık Arama özelliği kaldırıldı
İnternet 0

Google Anlık Arama özelliği kaldırıldı

Google’ın senelerdir masaüstü arama versiyonunda kullandığı ve arama motoruna kelimeleri yazmaya başladığınızda ilgili sonuçları hemen olan olarak listeleyen Anlık Arama özelliği tarihe karışıyor. Firma masaüstü ve mobil arama tecrübelerini eşitlemek niyetinde.

 

Benzer deneyim

 

ilk önce 2010 yılında kullanıma sunulan Anlık Arama özelliği devrimsel olarak tanımlanmıştı ve kullanıcı daha yazımını bitirmeden sonuçları listeleyebiliyordu. Google’ın arama konusundaki potansiyelini göstermesi açısından kayda değer olan Hemen Olan Arama özelliğine artık lüzum kalmadı.

 

Kullanıcıların bundan böyle mobil cihazlarda daha fazla arama yapıyor olması iptal kararındaki en büyük faktör. Bilindiği üzere mobil aramalarda yalnızca arama önerileri çıkıyordu. Anlık Arama özelliği mobilde işlevsel değildi. Firma masaüstünde de aynı tecrübenin yaşanmasını istiyor.

 

Ayrıca Bkz.Google işletmelere soru-yanıt bölümü hazırlıyor

Hemen Olan Arama özelliği 26 Temmuz itibariyle masaüstü versiyondan kaldırılmış durumda. Arama motoruna terimlerinizi yazdığınız zaman sadece önerilen tümceler karşınıza çıkacak. İstediğiniz bir tümceye tıkladığınızda ise ilgili arama sonucu listelenecek. 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir