Kapat
Genel 0

İlginç bilgiler, 8 ilginç şaşırtıcı bilgi..

Çok şaşıracağınız, ” Hadi canım oradan ” diyeceğiniz 8 bilgi..

1) Sivrisinek

Sivrisineklerin kulağımıza işkence gibi gelen vızıltı seslerini hepimiz biliriz. Bizi fazlasıyla delirten bu sesin çıkmasının nedeni sivrisineklerin saniyede 500 kez kanat çırpmasıdır.

2) KuzgunKuzgunlar belirli durumlarda 4 yaşındaki çocuklardan daha iyi planlama yapabilecek zekaya sahiplerdir.

3) Ananas

Bildiğimiz ve yediğimiz içerisinde 7 farklı meyvenin tadını bulunduran Ananasla ilgili ilginç şeyler bu kadar değil. Ananasın içerisinde et yiyen Bromelain isimli bir enzim bulunur. Yani siz Ananas yerken Ananas da sizi yemektedir.

4) Ok KurbağasıOldukça sevimle ve tatlı görünen bir canlı olan Ok Kurbağası aslında özünde o kadarda masum ve tatlı değil. Ok Kurbağasına dokunduğunuzda, yaşama ihtimaliniz %10′ un altındadır. En zehirli ve ölümcül canlılar içindedir.

5) John Malkovich

John Malkovich’ in 18 Kasım 2115′ de vizyona girecek bir filmi vardır. Bizleri anlatan bu filme şu an yaşayan kimse yetişemeyecek. O tarihe kadar özel bir kapsülde saklanacak.

6) Ağlamak

Bir kadının hayatı boyunca döktüğü ortalama gözyaşı miktarı 120 litredir.

7)MüzikResimde gördüğünüz müzik aleti dünyanın en eski müzik aletidir. Tam olarak hesaplandığında 35.000 yıllık olduğu söylenmektedir.

8) Toprak

Hayatımızın her yerinde olan ve olmazsa olmaz dediğimiz toprağın bir çay kaşığı miktarında ki organizma sayısı, dünyanın insan nüfusunun sayısından daha fazladır.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir