Kapat
Telefon 0

Huawei Honor 9 Lite İncelemesi ve Özellikleri! Tam bir fiyat performans!

77.1% Ortalama Puan

Huawei Honor 9 Lite İnceleme

Fiyat performans olarak orta segmentte incelediğimiz model tasarımı ve donanımı ile bizden geçer not aldı. Bu fiyatlara alabileceğiniz en şık ve donanımlı cihazlardan biri olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bekleneni vereceğini düşünüyoruz.

İşlemci
%70
Ekran
%75
Kamera
%80
RAM
%78
Depolama
%75
Batarya
%78
Tasarım
%84

Huawei düzenlenen tanıtım etkinliği ile yeni orta segment fiyat performans telefonu Honor 9 Lite‘ ı tanıttı. Bildiğimiz üzere Huawei çatısı altında piyasaya sürülen yeni Honor markası Çin’ de düzenlenen etkinlikle Honor 9 Lite modelini akıllı telefon kullanıcılarına tanıttı. Cihaz fiyatı ve performansı ile fazlasıyla dikkat çekti. Hem ön hemde arka kamerası çift olan Honor 9 Lite modeli üst düzey fotoğraf kalitesi vadediyor.

Teknik özelliklerine baktığımızda fiyatına göre oldukça iyi olan cihaz Honor 9 modeline göre daha zayıf bir işlemciye sahip olsa da beklenen performansı vereceğini düşünüyoruz.

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

İşlemci: Kirin 659

RAM: 3 GB ve 4 GB Seçenekleri

Depolama: 32 GB ve 64 GB Seçenekleri

MicroSD: Var

Ekran: 5.65 inç HD+

Arka Kamera: 13 MP + 2 MP

Ön Kamera: 13 MP + 2 MP

Batarya: 3000 mAh

İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo

Huawei Honor 9 Lite İncelemesi:

Özelliklerini incelediğimizde işlemci olarak diğer modellere göre biraz zayıf kalacak bir cihaz olsa da tasarımı ve diğer donanım özellikleri ile kullanıcılara bekleneni verecektir. Çift ön ve arka kamera kullanılması bir çok kullanıcıyı memnun edecektir. 3000 mAh batarya 5.65 inçlik bir ekrana çokta yeterli olmasa da yinede fiyatına göre iyi bir performans sunacaktır. Cihazın siyah modelinin iPhone 7 Jet Black modelini andırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı zamanda ön kısmının Samsung Galaxy S8 modeline benzer olduğunu görüyoruz. Yinede fiyat performans olarak tercih edilebilecek cihazlardan biri.

Huawei Honor 9 Lite Fiyatı

Huawei Honor 9 Lite 3 GB RAM ve 32 GB depolama seçeneği olan modelin fiyatı vergilen hariç 649 TL fiyat etiketine sahip. 4 GB RAM ve 32 GB depolama seçeneği olan model vergiler hariç 869 TL ve son olarak 4 GB RAM 64 GB depolama seçeneği olan model ise vergiler hariç 1049 TL fiyat etiketine sahip. Cihaz 26 Aralık’ ta satışa sunulacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir