Kapat
Gündem 0

Google’ dan büyük yarışma girişimi..

Google, Project Zero Güvenlik Yarışması kapsamında yeni amirallerini hackleyip, açıklarını bulabilene 200.000$ vereceğini açıkladı.

Yazılım güvenliği konusuna oldukça önem veren teknoloji devi Google, Mart 2017′ ye kadar devam edecek Project Zero Güvenlik Yarışması kapsamında iyi niyetli yazılım uzmanlarını Google’ a yardımcı olmaları için çok büyük bir para ödülüyle teşvik ediyor.

Google kanadından gelen açıklamaya göre Google Project Zero Güvenlik Yarışması kapsamında şirket, güncel Nexus modelleri Nexus 6P ve Nexus 5X‘ i hacklemeyi ve açıklarını bulmayı başaran kişilere büyük bir para ödülü verecek.

Bu hackleme olayı sayesinde yaptığı güvenlik açıklarını bulacak. Google için bu para ödülü masraflı olsa da daha büyük maddi kaybı önlemek için şirketin bu yazılım açıklarını bilmesi önemli.

Söylenene göre yarışmanın birincisi 200.000 dolar, ikincisi 100.000 dolar ve üçüncüsü ise 50.000 dolar ile ödüllendirilecek.

Bu sayede Google yazılımda ki sorunları çözüp olası güvenlik ve yazılımsal problemlere hakim olabilecek. Açıklarını kapatmak için böyle mantıklı bir projeye imza atan Google aynı zamanda bu konuda başarılı kişileri de tespit etmiş olacak. Heyecanla takip ettiğimiz bu yarışmanın sonucunu merakla bekliyoruz.

İyi okumalar,

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir