Kapat
Eski Yahoo CEO'su: Gmail'e dönmeyi dört gözle bekliyorum
İnternet 0

Eski Yahoo CEO’su: Gmail’e dönmeyi dört gözle bekliyorum

Verizon’un 4.48 milyar dolara Yahoo’yu satın almasının ardındaki 5 yıldır Yahoo CEO’su olarak tahsis yapan Marissa Mayer de şirketten ayrılmıştı. Mayer, Londra’daki bir konferansta, Yahoo’dan sonraki hayatında sabırsızlıkla beklediği şeylerden birinin Gmail’i her tarafta uygulamak olduğunu söyledi.
 

Ayrıca Bkz.Google’dan artırılmış gerçeklik destekli Kıble Bulucu

Yayınlanan raporlarda, AccelerateHER forumunda konuşan eski Yahoo CEO’sunun “kendi tasarladığım bir aracı kullanırken her zaman daha hızlıyım” ifadelerini kullandığı yer alıyor. Mayer, Yahoo’dan önce 13 sene boyunca Google’da çalışmış ve arama devine uzun yıllar hizmet vermiş bir ad. Deneyimli yönetici 2012’de Yahoo’ya geçmeden önce Google’da çeşitli görevlerde bulunmuş, Gmail, Google’ın haber özelliği ve Google Doodle’larını da içeren ürünlerin çoğunda mesai harcamıştı.
 
Mayer sonradan sözlerinin saptırıldığını söyleyerek Twitter üzerinden bir tanımlama yapma gereği duydu. Yanlış anlaşıldığını ve çok iyi Yahoo Mail’i de kullanmaya devam edeceğini söyleyen eski CEO’nun Yahoo’dan 23 milyon dolarlık bir kıdem tazminatıyla uğurlandığını da belirtelim.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir