Kapat
Gündem 0

Crytek, 500 Milyon Dolarla Türkiye Yolunda!

Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre Crytek 500 Milyon Dolar yatırımla Türkiye’ye gelecek.

Türk girişimcilerin kurmuş olduğu oyun stüdyosu, CryEngine oyun motorunun geliştiricisi ve Crysis, Warface gibi oyunlarla dünyaya damga vurmuş oyun stüdyosu Crytek, son günlerde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle dünya genelinde bir çok stüdyosunu kapatma kararı almıştı ve büyük oranda küçülmeye gitmişti.

Teknoloji ve oyun basınında Crytek‘e ne olacağı düşünülürken, Başbakan Binali Yıldırım bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Bugün Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni’nde konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım konuşması sırasında oyun sektörüne de dikkat çekti ve

“Almanya’da yaşayan bir Giresunlu delikanlı var, o dünyadaki bu oyunların liste başı olanını o yapıyor, Türkiye’de gelip yatırım yapacak, öngördüğü yatırım da 500 milyon dolar. Anlattıklarını benim havsalam zor alıyor, anlamıyor, başka bir dünya anlatıyor. Ama düşünce, geleceğin böyle olacağını anlamak çok zor değil.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım‘ın bahsettiği Giresunlu delikanlı, Crytek‘in kurucularının olduğunu düşünüyoruz.

Ancak Crytek tarafından henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Crytek, dünya genelinde çok sayıda stüdyosunu kapatırken İstanbul’daki stüdyosunu kapatmamıştı.

Belki de bunun sebebi Türkiye’ye yapacağı yatırım ile alakalıdır. Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Esen kalın.

Aslantek | Teknoloji Haber Sitesi

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir