Kapat
Gündem 0

Artık Güneş Gözlüğü ile ödeme yapabilirsiniz!

Kredi kartı taşımak yerine artık Güneş Gözlüğü ile ödeme yapabilirsiniz!

Güneş gözlüğü ile ödeme yapmak, prototipi oluşturulan yeni güneş gözlüğü sayesinde artık VISA ödemelerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Teknoloji fazlasıyla ilginçleşmeye, gelişmeye devam ediyor. Cep telefonlarımızdan ödeme yapma özelliği, ve buna benzer özellikler gelişmeye devam ederken, şimdi ise oldukça ilginç bir gelişme meydana geldi.

 Austin, Texas’daki South by Southwest Festivalinde (SXSW) ise Visa alışverişinizi güneş gözlüğü ile yapmanızı sağlayan bir prototip tanıtıldı.

İlk bakışta, prototip güneş gözlüğü, normal güneş gözlüğünden farksız. Tek fark, gözlüğün saplarından birinde Visa hesabına bağlı küçük bir NFC(temassız işlem için gerekli olan mimari) çipi bulunması. Bir satın alma işlemini tamamlamak için yapmanız gereken tek şey, gözlüğünü NFC özellikli bir terminalin yakınında tutmak. Temassız işlem yapmak bu kadar kolay oluyor.

Visa üst düzey yöneticisi Chris Curtin, “şirketin vizyonunun gündelik ihtiyaçları karşılamaya yönelik gündelik ürünler geliştirmek olduğunu” açıkladı. Bu ibare, gelecekte Visa’dan daha fazla prototip cihaz geleceğini anlamını taşıyor. Teknoloji aynı zamanda daha fazla ilginçleşmeye başlıyor.

Visa’nın NFC donanımlı güneş gözlüğü şu an yalnızca bir prototip ve bu nedenle piyasada bulunmuyor. Şirket, bazı bankalarla görüşme içinde ve görüşmeler olumlu sonuçlanırsa yenilikçi ürün satışa sunulabilir. Tabii öncelikle bankalarla anlaşma sağlanıp NFC işlemlerinin onay alması gerekiyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir