Kapat
iOS 0

Apple Watch Serisi 3, Apple TV 4K Piyasaya Çıktı

Apple, Apple Park’taki Steve Jobs Tiyatrosu’nda, yeni nesil Apple Watch, Apple Watch Serisi 3’ü tamamladı. Yeni smartwatch, birkaç iyileştirme ve özellik ile birlikte geliyor. Bu yıl Haziran ayında yapılan şirketin WWDC konferansında tanıtılan WatchOS 4’ü çalıştırıyor. Apple Watch Series 3’ün fiyatı Hindistan’da 29.900 R $ ‘dan başlıyor. Seçilmiş ülkelerdeki kullanıcılar, 15 Eylül’den itibaren Watch Series 3’ü önceden sipariş verecekler. 22 Eylül’den itibaren satışa sunulacak. Apple, Watch Series 1’in fiyatını 21.900 Rupi’ye revize etti.
Yeni Apple Watch Series 3, çok beklenen hücresel işlevselliği içeriyor. Kullanıcıların iPhone telefonlarına dokunmadan aramaları cevaplamasına, mesaj gönderip almasına, haritadaki yerleri kontrol etmesine imkân tanıyor. WeChat gibi üncü parti uygulamalar hücresel işlevselliği üzerinden desteklenmektedir, Apple’ın piyasaya sürüldüğü sırada Apple’ın dediği gibi.
Akıllı saat, kullanıcıların milyonlarca şarkıyı Beats One radyosu, Apple Music istasyonu ve diğer platformlarla bağlayarak akış yapmalarını da sağlıyor. Kullanıcılar dijital ses asistanı Siri’den başka bilgi isteyebilirler.
Apple Watch Series 3, önceki yonga setine göre% 70 daha fazla performansa sahip bir çift çekirdekli işlemci ile güçlendirilmiştir. Apple, Siri’yi Watch 3’te önceki nesillerden daha hızlı hale getirdiğini de belirtti. Yardımcı ayrıca kullanıcı sesli komutlarına cevap verebilir. Apple W2 yongasıyla güçlendirilen Watch Series 3, daha hızlı Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı içerir.
Apple Watch Series 3’te bulunan diğer bazı özellikler barometrik altimetre ve suya dayanıklı yapıdadır. Cihazın, düzenli kullanımda 18 saate kadar çalıştığı söyleniyor. Saat Serisi 2 ile aynı boyutta ve üç renk varyantı var – Altın / Alüminyum kaplama, Gümüş ve Uzay Gri.
Apple Watch Series 3, Nike + sürümü için yeni renkler de beraberinde getiriyor. Farklı bantlarda da yeni renkler ortaya çıkıyor. Bu yılki akıllı gözlem, Gri Seramik rengi ile geliyor. Yeni saat için Hermes baskısı da yeni tasarlanmış şarkılar aldı.

 

Yeni OS sürümü ile Apple Watch Series 3 yeni saat yüzleri görüyor. Şirketin sanal asistanına daha kolay erişmek için özel bir Siri saat yüzü var. Yeni akıllı gözlemcisi ayrıca Toy Story izleme yüzüyle birlikte bir Kaleidoscope saat yüzü buluyor.

Apple TV 4K

Adından da anlaşılacağı gibi yeni Apple TV 4K, Dolby vizyonuyla birlikte 4K HDR 10 desteğiyle geliyor. Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple TV kullanıcı arayüzünü de değiştirdi. Yükseltilen akış kutusu, CPU’nun performansının iki katı, grafiklerin ise 4 kat daha hızlı olmasıyla birlikte geliyor.
Apple A10X işlemci tarafından desteklenen Apple TV 4K, 64GB varyant için 32GB, 15.900 Rs ve 17.900 Rs değerinde satışa sunuluyor. Apple TV (4. nesil) 32GB varyantın fiyatı 12.900 Rs’dir. Cihaz, 15 Eylül tarihinden itibaren ABD’de ön sipariş için hazır olacak. T seçilen pazarlarda 22 Eylül tarihinden itibaren satışa sunulacak.

Apple, iTunes’a yeni içerik getirmek için 20. Yüzyıl Fox, Lionsgate ve diğer üretim evleriyle birlikte çalışıyor diyor. Kullanıcılar iTunes’daki seçkin üretim evlerinden film satın alabilir ve Apple, 4K HDR’yi yeni Apple TV kullanıcıları için ücretsiz olarak ücretsiz hale getirir. Amazon Prime, yeni akış kutusu için 4K HDR içeriğini de getiriyor.
Apple TV 4K ile, kullanıcılar TV’lerindeki en iyi Hatıralar da dahil olmak üzere son fotoğraflar ve videoları iPhone’tan ve iPad’den paylaşabilir. Buna ek olarak, yeni akış kutusu, iOS cihazlarından AirPlay kullanarak iPhone veya iPad’den TV’ye film, TV şovu, ev videosu ve fotoğraf göndermenize olanak tanır.
Cupertino merkezli teknoloji şirketi, Canlı Spor’u Apple TV’ye getirecek. Kullanıcılar, ilgilenen oyunları bildirimler alabilir, canlı ve gelecek oyunları görebilecekleri özel bir spor sekmesine erişebilir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir