Kapat
iOS 0

Apple, iPhone 8, iPhone 8 Plus Akıllı Telefonlarını Duyurdu

Apple’ın beklenen yeni iPhone modelleri aylarca spekülasyon sonunda burada. Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olarak adlandırılan şirketin iPhone serisine eklenen yeni olaylar, Apple’ın California’daki yeni Uzay Kampüsü’ndeki Steve Jobs Tiyatrosu’nda düzenlenen bir etkinlikle açıklandı.
Her iki yeni iPhone da 64GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama türü içeriyor. Hindistan da dahil olmak üzere seçkin ülkelerdeki kullanıcılar, 15 Eylül tarihinden itibaren iki akıllı telefonu önceden sipariş verebilirler. Akıllı telefonlar, 29 Eylül tarihinden itibaren Hindistan’da 64.000 Rs’lik bir başlangıç ​​fiyatı ile satışa sunulacak.
Apple iPhone 8, 4.7 inçlik Retina HD ekrana sahipken, daha büyük varyasyon ise 5.5 inçlik Retina HD ekrana sahip. IPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın en önemli noktası tasarımlarıdır. Akıllı telefonlar, şirketin en son 10nm A11 Bionic yongasetini 6 çekirdekli bir işlemci ile çalıştırıyor. IPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı güçlendiren A10’dan% 70 daha hızlı olduğu iddia ediliyor.

İkili ayrıca, kullanıcıların daha iyi portre çekimleri yapmasını sağlayan geliştirilmiş bir kamera yazılımı ile birlikte geliyor. IPhone 8’de tek bir 12MP arka kamera bulunurken, iPhone 8 Plus çift 12MP arka kameralarla çalışıyor. Yeni kameralar artırılmış gerçeklik için kalibre edilmiş ve doğru hareket izleme teknolojisi ile birlikte geliyor.
Video kaydı konusunda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, saniyede 240 kare ile tam HD kaydı destekliyor. Eller aynı zamanda saniyede 60 karelik 4K video çekebiliyor.
IPhone 8 Plus, “Portre Aydınlatma” adı verilen yeni bir çift kamera özelliğine sahiptir. Özellik, görüntüdeki derinliği algılar ve nesnenin yüzündeki aydınlatmayı buna göre ayarlar. Birincil arka kamera f / 1.8 diyafram, ikincil telefoto fotoğraf makinesi f / 2.8 diyafram ile birlikte geliyor.
Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Silver, Space Grey ve Gold modellerinde ve ayrıca kablosuz şarj teknolojisini destekliyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir