Kapat
Donanım 0

AMD Ryzen işlemciler satişta

Geçen sene intelin çikardigi coffee lake işlemcilere karşi atağa geçen Amd yeni 2.nesil ryzen işlemcilerini satişa sundu.

1. Nesil ryzen işlemcilere göre bellek ve arabellek geçikmelerini de azaltıyor. 2. Nesil işlemciler iş yükünü ve bilgi işlem ortamini uygun bir şekilde test edebiliyor.

Oyun deneyimlerinde çözünürlügü 1080p ultra`dan 1440p ve 4 K gibi çözünürlükte akicilik sunabiliyor. Kullanicilarin genellikle sık sık dike getirdikleri sogutucu olayinada bu yil el atan Amd platformu tüm 2.Nesil ryzen işlemcilere kutu içinde wraith prism sogutucu koyarak kullanicilarini memnun etme yoluna gitme karari almiş oldular.

Amd ryzen 7 2700x işlemci termal macun performansini yüksek tutmaya özen gösteren firma Ayrica  RGB severlerin gönüllerinde taht kurmuş durumda.

İşlemci fiyatlari

Amd x470 yonga seti ;soket AM4 anakartlar’da bügünden itibaren piyasaya girmiş bulunmakta, bellek uyumu ve hiz aşirtma özelliklerine sahip olan bu anakartlar AMD storeML teknolijisini ücretsiz sunabiliyor.

SSD hizinin daha yüksek olmasini sağlayan bu teknoloji yazilimi dah hızlı ve akilli bir depolama olanagi sagliyor.
x470 anakartlar piyasadaki 300 serisi anakartların yerini almasini beklenirken, 300 serisi anakartlarında bir yazılım (BIOS) güncellemesi ile 2. nesil ryzen işlemcilere uyumlu olarak çalişabilecektir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir