Kapat
Gündem 0

2017′ de Google Türkiye’ de en çok aranan kelimeler açıklandı!

2017 yılı artık bitti bitecek. Bir çoğumuz yeni yıl hazırlıklarını çoktan bitirdi bile. Bunun birlikte yeni yıl heyecanı ise tüm dünyada sürmekte. 2017′ nin sonlarına yaklaşırken yılın ödülleri dağıtıldı. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google her sene olduğu gibi yılın en çok aranan kelimeleri listesini açıkladı. Google bu kelimeleri dünya bazında bir Youtube videosu ile açıkladı. Oldukça ilgi çekici olan bu videoda Suriye ve Nusret’ in olması dikkat çekti.

Google Türkiye 2017 Arama Verileri

2017′ de ülkemiz dizilere fazlasıyla önem vermiş gibi gözüküyor. Bu alanda en çok aranan dizi olarak Game of Thrones ülkemizde de ilk sırayı almış.

Yayınlanan ilk liste bu şekilde. Referandum dolayısı ile Başkanlık Sistemi fazlasıyla aranarak sıralamaya girmiş gözüküyor. Yerli internet dizisi yapımlarımızdan Fi en çok aranan 2. dizi olarak dikkat çekiyor. İndirim çılgınlığı olan Kara Cuma senede bir kez olsa bile 2017 aramalarında 5. sıraya yerleşmiş gözüküyor.

Ülkemizin en çok aranan yemek tarifleri ikinci listemizde ki yerini alırken, ünlüler de gündemi fazlasıyla sarsan Vatan Şaşmaz‘ ın ölümü ilk sırayı almış gözüküyor. En çok aranan şarkılarda da Çağatay Akman ve Aleyna Tilki ilk iki sıraya yerleşmiş durumda.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir