Kapat
Mobil 0

Telefonlara Kredi Kartıyla Taksit Geri Geliyor..

Özgürlüğümüzü kısıtlayan, akıllı telefon piyasasını ve yeni telefon alımını bir süre aşağı çeken karar sonunda değişiyor.

Eskiden istediğimiz şekilde cep telefonlarını kredi kartına taksit yaparak alabiliyorduk. Dilediğimiz gibi ödeme seçenekleri mevcuttu. Bir çok kişi bu yöntem ile telefon sahibi oluyordu. Daha sonra yeni bir karar ve yasa geldi. Hepimizin bildiği gibi artık cep telefonlarını kredi kartına taksit yaparak alamıyoruz. Tek çekim yaparak banka aracılığıyla taksitlendiriyoruz. Bu da bazı bankaların faiz koymasına bizim zararlı çıkmamıza neden olabiliyordu. Yeni açıklanan karar doğrultusunda artık Türk Yapımı olan cep telefonlara kredi kartı ile taksit yapılabilecek. Bu karar ne kadar bizi etkileyecek düşündürse de yine Samsung, LG, HTC, Apple gibi ünlü markaların telefonlarını taksit seçeneği ile alamayacağız. Yine operatör ve bankalar kazanmaya devam edecek.

Şuanda ülkemizde yerli olarak üretilen hangi markalar var diye düşünecek olursak, bu konuda en ileride Vestel var. En azından özgün tasarım ve üretime sahip firmanın telefonları kredi kartı ile taksit yapılarak alınabilecek. Vestel haricinde ki firmaların diğer ülkelerden getirilen cihazların logosunu değiştirerek yerli yapım diye sattığını biliyoruz. Bu karar bu firmaları kapsayacak mı henüz bir açıklama yapılmış değil. Açıklandığında sizlerle en kısa sürede paylaşacağız.

Aslantek | Teknoloji Haber Sitesi.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir