Kapat
Haberler 0

Sweatcoin, yürüdükçe kripto para kazandırıyor!

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde kendinize “fit kalma” sözü verdiyseniz, aradığınız motivasyon kaynağını bu haberde bulabilirsiniz! Ama önce şunu soralım: Yürüdükçe para kazanma fikri kulağa nasıl geliyor? Muhteşem, değil mi?

Hemen şimdi akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz Sweatcoin uygulaması sayesinde yürüdükçe kripto para kazanabilmeniz mümkün. Daha sonra kazandığınız bu paralarla uygulama mağazasındaki farklı sportif ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Boş yere yürümekten iyidir.

Sweatcoin nasıl çalışır?

Sweatcoin, kullanıcılarına yürüdükçe ve antrenman yaptıkça “sweatcoin” kazanmalarını sağlar. Uygulama antrenman esnasında bulunduğunuz konumu takip ederek attığınız her 1,000 adım karşılığında hesabınıza 0.95 sweatcoin tanımlar. Üyeler bu sweatcoinleri kullanarak dünyanın dört bir yanındaki yardım kuruluşlarına bağış yapabilir, spor giysisi ve ayakkabı satın alabilirler. Dijital kripto para birimi olarak lanse edilmesine rağmen sweatcoinlerin borsada işlem görmemesi, kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmışa benziyor.

Apple‘ın App Store isimli uygulama mağazasında sağlık ve egzersiz kategori birincisi olan Sweatcoin, halihazırda Android cihazlar için Google Play Store‘da da yayınlanmış durumda. TechCrunch’ın haberine göre uygulamaya toplam 5 milyon üye kayıtlı, bu üyelerin 2 milyonu ise aktif olarak Sweatcoin‘i kullanıyor. Bu arada Sweatcoin‘in isminde yer alan “Sweat” ifadesi, İngilizce’de “Ter” anlamına geliyor. Antrenman yaparken terlemeye bir vurgu.

Farklı yatırımcılardan 5.7 milyon dolar yatırım alan Sweatcoin uygulaması, halihazırda var olan Bitwalking uygulamasına da çok benziyor. Bu uygulama da yürüyerek kullanıcılara coin kazanma fırsatı sunuyordu.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir