Kapat
Oyun 0

Red Dead Redemption 2, ikinci kez ertelendi

Çok satan Grand Theft Auto serisiyle dünyanın en büyük oyun stüdyoları arasına ismini altın harflerle yazdıran Rockstar Games, merakla beklenen Red Dead Redemption 2‘nin çıkış tarihini ikinci kez erteleme kararı aldı.

İlki 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption‘un ikinci oyunuyla ilgili bu gelişme, hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Buna göre Red Dead Redemption 2‘nin güncel çıkış tarihi 26 Ekim tarihine ertelendi. Erteleme kararı alınmadan önce oyunun çıkış tarihi olarak 2018’in bahar ayları gösteriliyordu.

Rockstar’dan yapılan duyuruda “Oyunu kısa süre içinde piyasaya sürmeyi umuyorduk, ancak son rütuşları vermek için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Sabrınız ve umudunuz için gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca oyunu oynamaya başladığınızda bu kadarcık gecikmeye değeceğini düşüneceğinizi umut ediyoruz.” cümlelerine yer verildi.

Oyundan ekran görüntüleri paylaşıldı

Aşağıda yer alan kareler, Rockstar Games‘in erteleme duyurusuyla birlikte paylaşıldı. Red Dead Redemption 2 oyununun ne kadar gerçekçi bir grafik arayüzüne sahip olacağını gösteren fotoğrafların ilk kez yayınlanması, oyun stüdyosunun takipçilerin gönlünü alma hamlesi olarak değerlendiriliyor.

Serinin ilk oyunu Vahşi Batı’da geçiyordu, yukarıdaki fotoğraflara bakılırsa ikinci oyun da aynı dönemde geçecek. At binip altı patlar silahlarla kovboyluk yapabileceğiniz oyunun oldukça karmaşık bir senaryoyla gelmesi bekleniyor.

Karakter modellemelerinin çok gerçekçi olduğu, fizik motorunun güçlendirildiği Red Dead Redemption 2 için başlayan sabırlı bekleyişin sonu 26 Ekim 2018 tarihinde gelecek.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir