Kapat
Mobil 0

Nokia’dan 5 kameralı telefon modeli gelebilir

Başlığı okuyunca bir anlığına duraksayıp “Bu gerçekten mümkün mü?” dediyseniz, yalnız değilsiniz! HMD Global‘in satın alarak bünyesine kattığı Nokia, şimdilerde toplam 5 adet kameraya sahip bir akıllı telefon modeli geliştirmeye odaklanmış durumda. Eğer bu gerçekleşirse, mobil cihaz sektöründe bir ilke imza atılmış olunacak.

Hatırlanacağı üzere Nokia geçtiğimiz aylarda Nokia 6 modelini tanıtmış ve adından sıklıkla söz ettirmişti. Şimdilerdeyse üst seviye donanıma sahip Nokia 8 ve Nokia 9 modellerinin 25 Şubat‘ta görücüye çıkması bekleniyor. Ancak bugün Baidu’dan aldığımız bir habere göre Nokia, çok daha yenilikçi bir proje üzerine çalışıyor: 5 kameralı telefon!

Şuan için elimizde pek fazla bir veri yok, ancak iddialar o ki Nokia geliştirmiş olduğu OZO kamera teknolojisini mobil cihazlara entegre edebilir. Hatırlanacağı üzere OZO kamera modelinde toplam 8 adet lens bulunuyordu. Nokia ile yakın dirsek temasında olan ve beraber projeler yürüten Çinli Foxconn firmasına yakın bir kaynağın sızdırdığı bilgiler bu yönde.

Akıllara Nokia 808 PureView geldi

Hatırlanacağı üzere Nokia, HMD Global‘e satılmadan önce de Carl Zeiss optikleriyle muhteşem işlere imza atıyordu. Dünyanın ilk 41 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekme yeteneğine sahip modelini de yine Nokia çıkarmıştı. Nokia 808 PureView modeli özellikle fotoğraf tutkunları tarafından çok beğenilmişti.

Yeni çıkarılması planlanan 5 kameralı telefon da muhtemelen Nokia‘nın imajına prestij katacak, çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine kavuşmasına yardım edecektir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir