Kapat
Japan Display ince çerçeveli yeni 6 inçlik ekranını duyurdu
Mobil 0

Japan Display ince çerçeveli yeni 6 inçlik ekranını duyurdu

Telefonun daha şık görünmesini sağlayan ve aynı boyuttaki diğer modellere göre daha kompakt ülkü getiren ince ekran çerçeveleri, zeki telefon pazarında giderek daha fazla ilgi görmeye başlıyor. Panel üreticileri de bu trendi tutmak niyetinde.

 

İnce tasarım

 

Japan Display göre duyurulan yeni 6 inçlik LCD ekran, fazla ince çerçeveleri ile uyarı çekiyor. Yalnızca ast kenarlar yok üst ve alt kenarlar da oldukça ince tasarlanmış. JDI bunu yerine getirmek için kendisine özgü önemli teknolojilere yer vermiş.

 

Alt kenarların fazla ince ışık halkası getirilmesi için Pixel Eyes adı bahşedilen bir teknoloji kullanılıyor. İkinci nesle terfi eden bu teknoloji ince kenarlar yanında daha derin siyahlara olanak tanıyor ve ekranın nemli elle bile kullanılabilmesini sağlıyor.

 

Full Active LCD adındaki teknoloji ise yeni bir modülasyon teknolojisi ile alt kenarın da öteki kenarlar değin ince olmasını sağlıyor. Bu Nedenle telefonun genel ölçüleri ile ekran ölçüleri arasındaki fark en aza indirilmiş oluyor.

 

Keza Bkz.Yerli yapım Deliçeri gösterişli geliyorFirmanın yeni ekranı 1080×2160 piksel çözünürlüğe ve 18:9 gösterme oranına sahip. Bu görüntü oranı özellikle video izlerken üstteki ve daha alçak kenarda ortaya meydana çıkan siyah sınırların boyutunu azaltıyor. Bu Nedenle fazla daha iyi bir görünüm tecrübesi ortaya çıkıyor. Samsung ve LG yeni amiral gemilerinde bu manzara oranına yer veriyorlar.

 

Mevcut amiral gemilerindeki 1440×2560 piksel çözünürlüğe baktığımızda yeni ekran piksel yoğunluğu açısından biraz geride kalıyor fakat ince görünüm ve kompakt tasarım imkanı doğruca ön plana çıkacaktır. Sony, JDI ortaklığının bir parçası olduğu için sene sonundaki yeni Sony Xperia amiral gemisinde 6 inçlik bu ekranı görmemiz olası.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir