Kapat
Mobil 0

iPhone 5c’ye benzeyen uygun fiyatlı Android telefon tanıtıldı

Japonyalı teknoloji firması Sharp, Android One projesi kapsamında geliştirdiği yeni S3 modelini tanıttı. Cihazın dış görüntüsü akıllara Apple‘ın iPhone 5c modelini getirdi. Tasarım olarak iPhone 5c‘ye çok benzeyen Sharp Android One S3 modeli, Japon iletişim operatörü Y! Mobile ile yapılan işbirliği neticesinde satışa çıkacak.

Dört farklı renk seçeneğine sahip

Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle kutudan çıkan cihazda 4 farklı renk seçeneği müşterilere sunulacak. Android One S3 modeli aynı zamanda Sharp’ın geçtiğimiz sene yine Android One projesi kapsamında tanıttığı Sharp X1 modelinin yeni versiyonu olma özelliğine sahip.

Donanımı hiç de yabana atılır gibi değil

Ucuza satılacağı için Android One S3’te çok düşük bir donanımın bulunacağını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak tahminlerin ve beklentilerin aksine S3 modelinde Qualcomm‘un Snapdragon 430 işlemcisi kullanılıyor. Ayrıca cihazda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi mevcut. İsteyen müşteriler harici microSD kart girişi sayesinde hafızayı da artırabilecekler.

5 inç 1080p IGZO ekrana ev sahipliği yapan cihazda S-Pure LED ışık teknolojisi de kullanılıyor. Arka tarafta 13 MP, ön yüzde ise 5 MP’lik bir selfie kamerası tercih edilmiş. Cihazın belki de en kötü tarafı, bataryası. Çünkü yalnızca 2,700 mAH kapasiteli bir bataryaya ev sahipliği yapıyor.

Peki ya fiyatı?

295 dolar, yani yaklaşık 1,100 TL’ye satılacak olan Sharp Android One S3‘ün Japonya için göreceli olarak ucuz bir telefon modeli olduğu söylenebilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir