Kapat
iOS Daha Hızlı Şarj Etme Hilesi: Pek Çok Kişi Bilmiyor!
Mobil 0

iOS Daha Hızlı Şarj Etme Hilesi: Pek Çok Kişi Bilmiyor!

Kim telefonu daha hızlı şarj olsun istemez? İşte pek çok kişinin bilmediği iOS daha hızlı şarj etme hilesi!

Günde belki birkaç kez şarj ettiğimiz telefonlarımızın tekrar kullanılabilir hale gelmesini beklemek oldukça sıkıcı. Uzayan şarj süreleri bazen işlerimizin aksamasına dahi sebep olabiliyor. Pek çok kişi telefonunu daha hızlı şarj etmenin yolunu arıyor ancak bunları bilmiyor! Bu yazımızda şarj sürenizi düşürmenizi sağlayacak yöntemleri paylaşıyoruz!

iOS Daha Hızlı Şarj Etme Hilesi

Uçak Modunu Açın

Temel amacı telefon görüşmesi yapmak olan telefonlar neredeyse her şeyi ağ bağlantısı ile yaparlar. Ağ bağlantısına sahip olmayan telefonlar telefon görüşmesi yapmak, SMS göndermek ve internete bağlanmak gibi telefonlar için hayati önem taşıyan özelliklerden mahrum kalırlar. Telefonunuzun her an bir hücresel ağa bağlı olmasıysa bataryanızın hızlı şekilde tükenmesine neden olur.

Telefonunuzu şarj ederken uçak modunu etkinleştirmek şarj sürenize yüzde 25’e varan pozitif etki edebilir. Bu da şarj sürenizin ciddi anlamda azalması anlamına geliyor. Eğer hala bu alışkanlığa sahip değilseniz telefonunuzu şarja takmadan önce uçak modunu etkinleştirin ve daha hızlı şarjın keyfini çıkarın. Şarj işlemi tamamlandığında her şeyi eski haline getirmeyi unutmayın!

İpucu: Gelişen teknoloji ile birlikte artık telefon görüşmesi, SMS gönderme gibi ağ bağlantısına ihtiyaç duyan işlemler de Wi-Fi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede telefonunuzu Wi-Fi ağına bağlı olduğunuz durumlarda uçak modunda kullanmak mümkündür. Telefonunuzu uçak modunda kullanmak hem şarjınızın daha uzun süre gitmesine hem de şarj işleminin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır. Üstelik tüm bu işlemler esnasında telefonunuz çalmaya ve SMS’leriniz ulaşmaya devam edecektir. Wi-Fi Arama özelliğini etkinleştirmek için telefonunuzun ayarlarını ziyaret edebilir, operatörünüzden destek alabilirsiniz.

iOS Daha Hızlı Şarj Etme İçin Kapatın

Uçak modunu etkinleştirmek sizi yeterince tatmin etmediyse çok daha hızlı şarj süresi için telefonunuzu kapatın. Telefonunuz kapalı olduğu müddetçe pilinizi tüketecek hiçbir şey olmayacaktır. Bu da şarj sürenizin en aza indirgenmesinde size yardımcı olur. Telefonunuzu kapatmak aramaları ve mesajları alamayacağınız anlamına gelir. Bu nedenle her zaman tavsiye edilen bir işlem değildir ancak 15 dakikalık bir hızlı şarja ihtiyacınız varsa işinize yarayabilir.

Şarj Seçeneğinin Seçildiğinde Emin Olun

Android telefonlarda USB kablosu ile şarj işlemi yapıldığında telefonunuz size birkaç farklı seçenek sunar. Dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazlardan yapılan şarj işlemlerinde karşımıza çıkan bu seçenek telefonunuzun daha yavaş şarj olmasına sebep oluyor olabilir. Peki ne yapmalı?

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Bağlı cihazlar seçeneğine dokunun.
  3. USB tercihlerini açın.
  4. Seçenekler listesinden Bağlı cihazı şarj et seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.

Daha hızlı şarj işlemi için her zaman şehir elektriğini tercih edin. Orijinal ve kaliteli bir adaptör kullandığınızdan emin olun. Tercih ettiğiniz kablonun kalitesi de şarj sürenizi etkileyen faktörler arasındadır. Dizüstü bilgisayar, multimedya gibi elektronik cihazlardan telefonunuzu şarj etmekse daha fazla beklemenize neden olacaktır.

Kablosuz Şarj Yerine Kablolu Şarj Tercih Edin

Kablosuz şarj teknolojisi pek çok kişi için oldukça kullanışlıdır. Telefonunuzu masaya bırakmak ve kendiliğinden şarj olmaya başladığını görmek kulağa iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak kablosuz şarj teknolojileri her ne kadar gelişmiş olsalar da henüz kablolu şarj hızını yakalayabilmiş değiller. Bu nedenle işler tersine dönene kadar hızlı şarja ihtiyaç duyan kişilerin tercih etmesi gereken yegâne seçenek hala kablolu şarj. Eğer siz de telefonunuzun şarj süresini düşürmek isteyenlerdenseniz bir süre daha kablolu şarj cihazları kullanmaya devam edeceksiniz gibi görünüyor.

iOS Daha Hızlı Şarj Etme İçin Kılıfı Çıkarın

Oldukça pahalı olan akıllı telefonlar son derece değerli ve onları korumak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu nedenle pek çok kişi telefonlarını kılıf ile kullanıyor. Özellikle hızlı şarj teknolojisine sahip telefonlar ise şarj esnasında oldukça ısınıyor. Şarj esnasında kılıf kullanmak telefonlarımızın daha fazla ısınmasına neden oluyor ve bu da şarj performansını olumsuz yönde etkiliyor. Daha hızlı bir şarj performansı istiyorsanız şarj esnasında kılıfı çıkarmanız ve bataryanın ideal sıcaklık değerinde çalışmasını sağlamanız gerekiyor.

Peki siz telefonunuzu daha hızlı şarj etmek için hangi yöntemlere başvuruyorsunuz? Sırlarınızı yorumlar kısmında deşifre edebilirsiniz!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir