Kapat
Mobil 0

Instagram’a görüntülü arama özelliği geliyor!

Çoğu okuyucunun “Ne alaka?” diye tepki vereceği bu haber şaka değil! Her geçen gün yeni özelliklerle güncellenen Instagram‘da çoğunlukla ya yeni filtre ekleniyor, ya da kullanıcı arayüzünde ufak iyileştirmeler yapılıyordu. Son olarak hikayeleri görüntülerken ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderme fonksiyonunun eklendiği Instagram bir kez daha güncellemenin eşiğinde.

Bugün aldığımız bir habere göreyse Instagram, diğer kullanıcılarla görüntülü konuşma özelliğine kavuşabilir.

Buna göre tıpkı WhatsApp‘ta olduğu gibi, Instagram‘da özel mesajlaşma yaparken de görüntülü konuşma ikonu yazışma penceresinin hemen yanında belirecek.

Karşı taraftaki kişi sizinle konuşmayı kabul ettiği andan itibaren bu ikon devreye girecek, ardından görüntülü konuşma özelliği kullanılabilecek. İlk olarak WABetaInfo sitesinde paylaşılan yukarıdaki görsele bakarak bahsi geçen ikonun nasıl gözükeceğini görebilirsiniz.

iOS ve Android için hazırlıklar sürüyor

WABetaInfo‘nun iddiasına göre şuan için kapalı olarak beta aşamasında olan görüntülü konuşma özelliği, halihazırda Instagram‘ın yazılımcı kadrosu tarafından test ediliyor. Yakın tarihte test çalışmalarının bitmesiyle birlikte Android ve iOS cihazlar için güncelleme hayata geçirilebilir. Sonrasında tıpkı WhatsApp veya Messenger uygulamalarında olduğu gibi, kulanıcılar Instagram’dan da görüntülü konuşma keyfi yaşamaya başlayabilecekler.

Görüntülü konuşma yapmak için piyasada kullanılabilecek onlarca uygulama varken, esas işlevi sosyal medya ağı olan Instagram’ın böylesi bir özelliğe kavuşması bazı kullanıcılar için gerçekten gereksiz olabilir. Ancak Instagram, bu güncellemeyi yayınlamaya kararlı gibi gözüküyor.

Instagram takipçi satın alarak instagram’a hükmetmek çok ucuz!

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir