Kapat
Uygulama Çözümleri 0

Instagram Storylere Kişisel Gıf Ekleme Yöntemi

Instagram için pek çok kişi storylerine kişisel gif eklemek istiyor olabilir. Bugün paylaşacağımız bu içerik ile birlikte, Instagram’da story paylaşmayı seven ve Instagram üzerinden satış yapan tüm butikleri ilgilendiren bir konudan bahsedeceğiz. İsterseniz kişisel gifinizi, isterseniz de pek çok kişiye dair bir seçenek oluşturmak adına sizler de kendinizle ilgili bir beklentiyi ön plana çıkarabilirsiniz. Bir çok butik sahibi Instagram’da story paylaşırken bazı minik görseller (gif) eklerler.

Bunlar ürün ile alakalı satış sayfasına yönlendirmek için bir “yukarı kaydır” butonu yada kampanya detayları hakkında bilgi veren görsel içerikler olabilir. Bu durumu en iyi şekilde ilerletmek ve ön plana çıkarmak amacı ile organize edilen her bir seçeneği kullanabilir ve ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Aşama Aşama İlerleyerek Tercih Yapın

Instagram’da story paylaşırken ana görselinizi eklersiniz ve üzerine bazı ufak gifler eklersiniz. Varsayılan olarak gelen bu gif görsellerine ilave olarak kendi görsellerinizi de hikayelerinize ekleyebilir ve marka bilinirliğinizi arttırarak işletmeniz hakkında etkileşim oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için de bazı yöntemler var. İsterseniz sırası ile yöntemlere göz gezdirelim. Bildiğiniz gibi her bir seçeneği kendi içinde incelemek için de bazı seçenekler ortaya çıkarılıyor.

Bunun için bir kaç farklı yöntem ile konuya giriş yapabiliriz. İlk olarak internet üzerinde bulabileceğiniz gif yapan çevrimiçi sitelerden faydalanabilirsiniz yada Giphy üzerinden kendinize özel gif ler oluşturabilirsiniz. Ben projelerimde ezgif.com/maker sitesinden faydalanıyorum ve sizlerede tavsiye ederim. Bu site ile oluşturduğunuz bir kaç PNG dosyasını birleştirerek harika gif animasyonlar oluşturmanız mümkün. Yada internette grafik tasarım yapan freelancer elemanlara firmanız için gif animasyonlar hazırlatabilirsiniz.

Giphy, özellikle eğlence sektöründen oluşturulmuş gif dosyalarının paylaşılmasına yarayan bir topluluk uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak sizler de kişisel olarak gif oluşturabilir ve hepsini de kendiniz için ön plana çıkarabilirsiniz. Kaliteyi ve fırsatları organize etmek için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Size özel bir yönetim paneli verir ve bu panel sayesinde kendi giflerinizi oluşturabilir yada yükleyebilirsiniz. Siteyi aktif olarak kullanmak için süreçleri en iyi şekilde ilerletmek gerekiyor. Bu yüzden sizinle ilgili ayrıntıları da organize edebiliyoruz. Aşamalar ve amaçlar tamamen size bağlı bir yapıda ilerlemiş oluyor. Bu yüzden geç kalmayın ve fırsatları yakından takip etmeye başlayın.

Giphy ile Instagram, Facebook, WhatsApp gibi uygulamara gif veya sticker yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için marka hesabı oluşturmalı ve profilinizi tamamladıktan sonra 5 adet gif yükleyerek onay sürecine geçmeniz gerekli. Tek bir tıklama ile birlikte bu süreçlerin tamamına ulaşın ve kendinizle ilgili bir çözüme ulaşın.

Gif Oluşturmak İçin Aşamalar Şu Şekilde Karşımıza Çıkıyor!

giphy.com/join sitesine girerek işe koyulun. Ardından da işletmeniz için bir hesap oluşturun. Burada dikkat etmeniz gereken 2 farklı husus bulunuyor. Birincisi GMAIL, Hotmail gibi ücretsiz e-posta siteleri yerine kendi işletmenize ait bir alan adı ile kayıt olmanız. Örnek; destek@siteadiniz.com 2. husus ise mutlaka firmanıza ait kullanıcı adı oluşturmaya özen gösterin ve şahsi adınızı kullanmamaya dikkat edin. Hatta bu durum can sıkıcı bir şekilde red yemenize sebebiyet verebilir. Mesela “Ceren2020” kullanıcı adı yerine “FirmaAdiniz” olarak bir kullanıcı oluşturun.
Hesabınızı oluşturduktan sonra sağ üstte yer alan profil alanından “Settings” tıklayın ve burada yer alan tüm bilgileri eksiksiz doldurun. Bunu yaptıktan sonra da sisteme giriş yapmak için süreçleriniz hazır olmuş olacak.

Solda yer alan avatar alanına firma logonuzu ekleyin. Diğer tüm alanlarıda eksiksiz doldurun ki Giphy onay sürecine girdiğiniz de her hangi bir sorun yaşamayın. Bu yüzden formda yer alan “About” sekmesine firmanız hakkında detaylı bilgi ekleyin ve altta yer alan sosyal medya profil alanlarını doldurun. Bu süreçlerle birlikte de kendinize göre bir dengeye ulaşmış olacaksınız. Profesyonelliğin ve hikayenin tamamında yer alan aşamalar ve fırsatlar için tıklama ile süreçlere devam edebilirsiniz.

Hesaba Nasıl Ekleme Yapacağız?

Hesaba ekleme yapmak için beklentilerin tamamını ön plana çıkarmanız gerekiyor. Bizim önerimiz bu süreçler için çok daha hızlı ve etkili bir dil yaratmanız olacaktır. Profesyonel ve hızlı bir yenilik ile ilgili olarak organize edilen bütün seçenekler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Gecikmeyin ve sizler de bu süreçlere dair bir yenilik ve fırsat ile ilerlemeye devam edin. Eğer tüm alanları eksiksiz doldurduysanız artık sıra gif animasyonlarımızı siteye eklemeye geldi. Sitenin sağ üst alanında bulunan UPLOAD alanından en az 5 adet gif yüklemesi yapmanız gerekli. Eğer hali hazırda gif animasyonunuz yoksa, CREATE butonunu tıklayarak gif oluşturup sisteme eklemeniz gerekli.

Bunu yaptıktan sonra zaten çoğu şeyi yapmış oluyorsunuz. Sonrasında da süreçler çok daha hızlı ilerliyor. Kişisel olarak hesaba yükleme yapmış olacağınız için size dair de bir yenilik ve beklenti oluşturmuş olacaksınız. Hesaba ekleme yapmak adına bu sayede kendiniz de storylerde büyük ve yoğun bir seçenek ile ilerlemiş ve organize bir dilde çalışmaların tamamını kullanmış olacaksınız. Kişisel bir seçenek ve hızlı bir yaklaşım ile her şeyi kendinize göre kullanabilirsiniz.

Bir Sonraki Aşama Artist Bilgileri Girişi

Bu aşama da pek çok kişinin kullandığı aşamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden yapılacak olan her süreç ve beklentiyi kendine has bir dilde kullanabiliyoruz. Eğer yukarıda anlatılan şekilde toplam 5 adet gif animasyonu sisteme yükleme işini yaptıysanız, artık işletmeniz için Giphy’ye başvuru yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra da yine sistem üzerinde yeni bir gif bulmaya hazırlanın. giphy.com/apply adresini ziyaret edin ve burada yer alan formu eksiksiz olarak doldurun. Bunu yaptıktan sonra da kişisel aşamaları en iyi şekilde kullanabilir ve inceleyebilirsiniz. İlk seçim ekranında Brand / Artist var siz burda işletme olduğunuz için Brand sekmesini seçin ve devam edin. Sonra da zaten aşamalar ilerlemiş olacak ve çok az bir süre kalmış olacaktır.

Gif eklemek en azından çalışmalarımızda bize eğlence katacağı gibi, aktif olarak da büyümek adına bir yenilik ve seçenek oluşturacaktır. Bireysel bir kullanım ve farklı bir yenilik ile birlikte bizler de kendimize göre bir seçenek üretebiliyor ve kullanmaya başlayabiliyoruz. Bu süreçler ve çalışmalar hepimiz için farklı ve ihtiyaçlara yönelik bir beklenti ve seçenek yaratıyor. Aşamalar ve farklı fırsatlar için tek yapmanız gereken hızlı bir kullanım olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve çalışmaları da kendine has bir dilde kullanmaya ve ön plana çıkarmaya başlayın. Sizin için değişimlerin tamamına online olarak ulaşıyor ve büyütmeye başlıyoruz. Detaylı ve kaliteli bir kullanım sunan bu uygulamalar, en azından instagram üzerinde daha da etkin bir popülerite yaratmanızı sağlayacaktır. Zaman kaybetmeyin ve incelemeye başlayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir