Kapat
Android 0

Huawei P20 Plus’ın batarya kapasitesi dikkat çekti

Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi Huawei, 27 Mart tarihinde Paris‘te düzenlenecek etkinlikte P20, P20 Plus ve P20 Lite modellerini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Aslında Huawei’nin Emily, Charlotte ve Anne kod adlarına sahip bu modelleri Barcelona’daki MWC 2018 etkinliğinde tanıtması bekleniyordu.

Ancak bu plan, yeni modellerin Samsung Galaxy S9‘un gölgesinde kalacağı endişesiyle ertelendi ve P20 modellerinin tanıtımı için 27 Mart tarihine işaret edildi.

Her zaman açık ekran teknolojisi bulunacak

P20 serisinin tanıtımı için haftalar kala cihazlarla ilgili önemli sızıntı kaynaklı bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan biri de P20 Plus‘ın bataryasıyla ilgili oldu. Buna göre yeni Huawei P20 Plus’ta tam 4,000 mAh kapasiteli batarya ve her zaman açık ekran teknolojisi yer alacak.

Bu iddianın kaynağı, Huawei modelleri üzerine yaptığı paylaşımlarla bilinen FunkyHuawei isimli Twitter hesabı. Huawei’nin P20 Plus için hazırladığı firmware dosyasını inceleyen FunkyHuawei, kaynak kodları arasında Huawei’nin her zaman açık ekran teknolojisi için hazırladığı APK dosyasını buldu. Daha önce de Mate 10 Pro‘da kullanılan bu teknoloji, cihazın ekranının her zaman için açık olmasını, saat ve bildirimleri göstermesini sağlıyor.

P20’de ise 3,320 mAh batarya var

Batarya kapasitesi ise P20 Plus’ta 4,000 mAh olarak ayarlanmış. Normal P20 modelinin bataryası ise 3,320 mAh olacak. Her iki cihazın da RAM ve depolama birimleri hakkında şu aşamada fikir sahibi değiliz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir