Kapat
Android 0

Sony Xperia X Önemli Bir Güncelleme Aldı

Akıllı telefon pazarında istediğini bir türlü elde edemeyen Sony bir yandan yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışırken bir diğer yandan mevcut durumdaki akıllı telefonları için yeni güncellemeler yayınlıyor.

Sony’nin geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu Xperia X modeline Sony önemli bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte Sony akıllı telefonun güvenlik açıklarını kapatırken aynı zamanda akıllı telefonunun performansını da arttırıyor.

Yeni Android deneyimlerini bir an önce yeni akıllı telefonlarına sunmak isteyen Sony yeni Android özellikleriyle birlikte bir takım güvenlik güncellemeleri içeren güncellemesini Xperia XZ, Xperia XZs ve Xperia X Performance cihazları için yayınladı.

Android Oreo güncellemesine ek olarak bir takım yeni özellikler içeren güncelleme paketi özellikle Xperia X Performance modeli için önenli bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor. Xperia X Performance cihazına gelen güncelleme ile birlikte cihazın güvenliği arttırılırken bir diğer yandan cihazın kararlılığının da arttırılması hedeflenmiş.

Sony’nin açıklamasına göre Sony’nin bu yeni güncellemesi ilk olarak Avrupa’da bulunan Xperia XZ, Xperia XZs ve Xperia X Performance cihazları için yayınladı. Xperia XZ, Xperia XZs ve Xperia X Performance sahiplerinin son mart güncellemesini indirmek için telefonun ayarlar kısmından hakkında seçeneğine tıklayarak yazılım güncelleme adımlarının izlenmesi gerekiyor. Eğer ki bu seçenek henüz yeni bir yazılım göstermiyorsa biraz daha beklemekte yarar var.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir