Kapat
Android 0

Asus’un Zenfone 5 Max Modeli Sızdırıldı

Son zamanlarda ürettiği akıllı telefonlarla iyi satış başarıları elde eden Asus’un yeni Zenfone 5 Max modeli ortaya çıktı.

Şubat ayında düzenlenen MWC 2018 fuarında tanıtılan Asus’un Zenfone 5Z, Zenfone 5 ve Zenfone Lite modelleri kıllanıcılar tarafından çok sevilmişti. Asus’un yeni akıllı telefonlarının şimdilik pazarda nasıl bir performans sergileyeceği bilinmez ancak Asus yeni bir Zenfone modelini çok yakında tanıtabilir.

Asus’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Asus’un yeni Zenfone modeli Zenfone 5 Max olacak. Wi-Fi sertifikasyon sürecinde de ortaya çıkan Asus’un yeni akıllı telefonu test sonuçlarına göre Qualcomm’un orta segment işlemcilerinden Snapdragon 660 işlemciden güç alıyor. Zenfone 5 Max modeline güç verecek olan Snapdragon 660 işlemcisi 2.2 GHz hızında çalışıyor ve Adreno 512 grafik işlem birimiyle birlikte geliyor.

Sızdırılan test sonuçlarına göre Zenfone 5 Max modeli tek çekirdek testinde 1518 puan alıyor. 8 çekirdekli Kryo 260 çekirdeğinden güç alan Zenfone 5 Max çoklu test sonuçlarında ise 5386 puan alıyor. Şimdilik geliştirme aşamasında olan Zenfone 5 Max’ın bu skorları zamanla çok daha iyi hale gelebilir.

Android Oreo İşletim Sistemiyle Gelecek!

Test sonuçları detaylı incelendiğinde Zenfone 5 Max’ın 4 GB RAM’e sahip olduğu ve Android Oreo işletim sistemi yüklü olduğu görülüyor. Şimdilik hakkında daha fazla bilginin bulunmadığı Zenfone 5 Max serisinin detaylarının önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir