Kapat
Android 0

Huawei P20’nin tanıtım tarihi açıklandı

Huawei‘nin üç kameralı yeni amiral gemisi P20 modelinin MWC 2018 etkinliği yerine Paris‘te düzenlenecek olan bir lansmanla tanıtılacağı netleşti. Buna göre Huawei P20‘nin lansmanı 27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Bu tarihten itibaren cihazın net fotoğrafları da kamuoyuyla paylaşılacak.

Üç farklı modelde gelecek

Öte yandan Huawei P20 modelinin 3 farklı sürümle piyasaya sürüleceği de iddialar arasında. Seramik siyah ve gece karanlığı renklerini taşıyan standart model Emily adını taşıyacak. Bu modelin bir üstüne Charlotte, onun da üstüne ise Anne adı verilecek. Her model farklı renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

Teknik özellikleriyle şaşırtıyor

Huawei‘nin kendi bünyesinde geliştirdiği Kirin 970 işlemcinin kullanılacağı tahmin edilen Huawei P20‘nin CPU performansı 25 kat artacak. Ayrıca bu işlemci, daha az pil tüketecek. 3 kameralı olacağı yönünde kuvvetli beklentilerin bulunduğu cihazın ekranı için 6 inçlik Quad HD teknolojisi kullanılacağı konuşuluyor.

Fiyatı cep yakacak!

Tanıtımına yaklaşık 2 ay kalan Huawei P20 modelinin fiyatıyla ilgili resmî bir açıklama yapılmış değil. Ancak Huawei P10‘un 3 bin TL’yi aşkın bir fiyatla satışa sunulduğunu hatırlarsak, teknoloji devinin son amiral gemisinin fiyatı için 4 ila 5 bin TL bandı arasında bir rakam düşünülüyor olabilir.

İlk başlarda Samsung ve Apple‘ın amiral gemisi modellerine nazaran daha uygun bir fiyat politikasını benimseyen Huawei, şimdilerde bu alışkanlığını terk etmiş bulunuyor. Huawei modellerinin fiyatları artık iPhone‘larla yarışır durumda.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir